"Ósemka" ma już 130 lat!

Strefa FM Czwartek, 28 listopada 201926 8746
130-lecie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim świętowali w czwartek byli i obecni uczniowie, nauczyciele i pracownicy tej najstarszej piotrkowskiej podstawówki.

Ładuję galerię...

Gala jubileuszowa odbyła się w sali widowiskowej piotrkowskiego MOK-u. - Nasza szkoła to nie tylko relacje pomiędzy uczniami, nauczycielami, ale też relacje pomiędzy pokoleniami i wiekami. Historia naszej szkoły jest bardzo bogata i rozpoczyna się W 1889 roku. W ramach przygotowań do tej uroczystości staraliśmy się nawiązać kontakt z absolwentami. Udało nam się skontaktować z rodziną Józefa Olczyka, który był kierownikiem tej szkoły. Otrzymaliśmy od tej rodziny w darze kronikę, którą pan Józef Olczyk tworzył od 1914 roku - mówi Zbigniew Włodarczyk, dyrektor szkoły.


Wśród obecnie pracujących w szkole nauczycieli są tacy, którzy kiedyś sami uczęszczali do tej podstawówki, m.in. Krzysztof Chmielewski, nauczyciel historii. - Przede wszystkim szkoła unowocześniła się. Kiedyś wyglądała jak zabytkowy budynek. W ciągu ostatnich lat została gruntownie zmodernizowana. W każdej klasie jest komputer, tablice interaktywne. Liczba uczniów w klasach zmniejszyła się, przez co łatwiej nam się w tym budynku pracuje. Chodziły tutaj moje dzieci, ukończyły studia, mają dobrą pracę. Chętnych do naszej szkoły nie brakuje, bo wiem, że niektórzy mają problemy z zapisaniem się. To chyba o czymś świadczy - mówi Krzysztof Chmielewski.


Uroczystą galę poprzedziło otwarcie wystawy "Migawki ze szkolnej ławki".


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.11.2019 17:52

Piękna rocznica

20


Marynia ~Marynia (Gość)28.11.2019 17:15

Wspaniała szkoła, moje dzieci już dorosłe po dobrych studiach chodziły do tej szkoły, fajna kadra nauczycieli z podejściem do ucznia, aż szkoda, że niektórych wspaniałych już między nami nie ma. Gdybym dziś miała wybierać szkołę dla moich dzieci również byłaby to SP nr 8.Pozdrawiam wszystkich - nauczycieli, absolwentów. Wdzięczny rodzic.

20


gość gośćranga28.11.2019 16:38

Szkoda ze nie poinformowali też chodziłam do ósemki/ dyr. kasprzak/lata60.

30


Mama ~Mama (Gość)28.11.2019 14:49

Przepiękna i wzruszająca uroczystość. Gratulacje dla uczniów i kadry pedagogicznej.

30


gość ~gość (Gość)28.11.2019 14:42

No i pięknie super.Dobra szkoła fajni nauczyciele.Zycze wszystkiego najlepszego.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat