Dom Ludowy w Woli Krzysztoporskiej będzie przebudowany

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 23 marca 20206 1820
Dom Ludowy przy ul. Wesołej w Woli Krzysztoporskiej zostanie zmodernizowany i przebudowany. Poprawią się nie tylko techniczne parametry istniejącego budynku, ale zostanie on też rozbudowany o część służącą zapleczu kuchennemu.

Przebudowa istniejącego budynku Domu Ludowego będzie polegała na dostosowaniu go do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych, natomiast rozbudowa polegać będzie na likwidacji i przebudowie istniejącego zaplecza oraz dobudowaniu od strony północnej i w zachodniej granicy z działką sąsiednią części mieszczącej zaplecze kuchenne.

Przebudowie podlegać będą istniejące przyłącza energetyczne, wodociągowe i kanalizacyjne oraz instalacja CO.

 

W budynku głównym (o pow. ponad 176 m kw.) przeprowadzony zostanie remont polegający na wewnętrznej przebudowie pomieszczeń, malowaniu, położeniu nowych posadzek. Wymienione zostaną drzwi wewnętrzne.

 

W wyniku rozbudowy powstanie natomiast niepodpiwniczony, jednokondygnacyjny budynek o powierzchni 76,68 m kw., przykryty dachem jednospadowym. To w nim powstanie nowoczesna kuchnia na potrzeby Domu Ludowego.

Przed budynkiem pojawi się też nowa nawierzchnia utwardzona z kostki brukowej.

 

Plac budowy już został przekazany wykonawcy. Prace mają potrwać do 15 listopada 2020 r., a ich koszt to 1 mln 293 tys. 735 zł.

 

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wsparcie firm ~wsparcie firm (Gość)26.03.2020 05:53

Czy można w czasach kryzysu pieniądze przeznaczyć na wsparcie lokalnych firm zamiast na remonty i budowy?

10


gość ~gość (Gość)26.03.2020 00:15

Na świecie panuje niewidzialny a jakże groźny wampir a wójt remontuje Dom Ludowy,czy gmina naprawdę w tak dramatycznej sytuacji w jakiej znajduje się nasz kraj i cały świat musi się chwalić remontem....

10


Krężniak ~Krężniak (Gość)24.03.2020 20:50

Przecież jest dom kultury i zagłoba. Ten budynek zamienić na tanie mieszkania !

30


RADOSŁAW ~RADOSŁAW (Gość)23.03.2020 21:54

w #@uj kasy na remizę, w której nic się nie dzieje, co najwyżej lokalne kucharki ugotują na swój użytek obiad pod wesele. Zero inicjatywy typu miejsce spotkań dla młodych typu klub, siłownia, kawiarnia. Domy ludowe z latającymi dachami - ale kasę gdzieś trza utopić. Przez lata to piniądz nie mały...

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat