Jest wykonawca remontu ul. Wojska Polskiego

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 10 września 201937 7561
Wykonawca remontu ul. Wojska Polskiego (od wiaduktu kolejowego do Al. Armii Krajowej) wreszcie wyłoniony. W najbliższych tygodniach rozpocznie się więc jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w mieście.
fot. UM Piotrków

W Urzędzie Miasta dobiegła końca procedura wyboru wykonawcy inwestycji. Zrealizuje ją konsorcjum piotrkowskich firm (PEUK S.A. i partnerzy: PRDM Sp. z o.o i PBDiM ERBEDIM Sp. z o.o.), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Koszt modernizacji wyniesie blisko 13,3 mln zł.

 

- Przebudowa ul. Wojska Polskiego będzie bardzo trudną i złożoną inwestycją – podkreślają urzędnicy magistratu. - Prace drogowe, które będą widoczne gołym okiem, to tylko część całej inwestycji. Najtrudniejszym i najważniejszym etapem jest modernizacja zniszczonego kanału rzeki Strawy. Trzeba rozkopać ulicę i poprzekładać wszystkie media. To wszystko będzie bardzo praco- i czasochłonne.


Kiedy zakończą się roboty przy kanale rzeki Strawy i przy układaniu wszelkich instalacji, na plac budowy wejdą drogowcy, którzy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię, a elektrycy ustawią nowe oświetlenie.

 

Po przebudowie u zbiegu ulic Polnej i starej Łódzkiej powstanie rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego. Dodatkowo ul. Łódzka zostanie udrożniona poprzez włączenie jej w rondo Solidarności. - Będzie to odrębne zadanie. Obecnie przygotowujemy projekt budowlany i po przygotowaniu kompletnej dokumentacji ogłosimy przetarg - wyjaśnia Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Zgodnie z założeniami przebudowa ma się odbywać w dwóch częściach: od wiaduktu do ul. Polnej oraz od ul. Polnej do Al. Armii Krajowej. Przebudowa ul. Wojska Polskiego powinna zakończyć się jesienią przyszłego roku.


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

a74 ~a74 (Gość)11.09.2019 22:22

Jak pogonią to asfalt położą zaraz po opadach pierwszego śniegu żeby na wiosnę mieli co robić.Pamiętam jak kilka lat temu zaczęli zrywać asfalt na Kostromskiej właśnie po pierwszym śniegu ,który w nocy napadał :D

40


gość ~gość (Gość)11.09.2019 19:16

EP97300 nie siej fermentu. przeczytaj to że zrozumieniem i jeszcze raz przeanalizuj, a później zapoznaj się z tym: http://www.bip.piotrkow.pl/index.php?job=wiad&idg=5&id=1798&x=40&y=75&n_id=19781 i tym:http://www.bip.piotrkow.pl/upload/plik,20190911073910,spz_31_informacja_o_wyborze_2.pdf

22


Blake Blakeranga11.09.2019 13:08

Ja tez nie jestem fanem rond, ale lepsze to niz ta kretynska sygnalizacja z kamerkami co jest teraz na prawie calej dlugosci Pilsudskiego. Zamiast zsynchronizowac swiatla i uplynnic ruch tzw. "zielona fala", to na kazdym skrzyzowaniu trzeba sie zatrzymywac. W Warszawie na drodze tranzytowej jaka Pilsudskiego jest, cos takiego byloby nie do pomyslenia.

60


gość ~gość (Gość)11.09.2019 13:10

Moment idealny nie lepiej zacząć na wiosnę i dokończyć przed zimą. Zmobilizować siły. Zimowe roboty drogowe nie należą do najtrwalszych. Przykładem jest rondo sulejowskie,do tego nakładający się ruch tirów przez miasto zatkane ul. Śląska currie skłodowska, Sulejowska, wolborska, Rakowska,wyzwolenia,Kopernika, Roosevelta,dojdzie jeszcze ul.Rolnicza.
Jeśli włodarze miasta mają odrobinę rozsądku, jedyny rozwiązaniem jest nie udawać że nie ma ruchu tirów w miescie jest ograniczenie tonażu i jego egzekwowanie. Będzie to z korzyścią dla dróg Piotrkowa i jego mieszkańców. Z poważaniem Mieszkaniec

50


gość ~gość (Gość)10.09.2019 15:54

Jestem zaskoczony. A przy okazji współczuję mieszkańcom ul. Rolniczej. Większość ruchu pójdzie do nich.

122


ciupaciups ~ciupaciups (Gość)10.09.2019 22:01

to peuk zbankrutuje przez tą budowe to co w ziemi bedzie pochlonie caly budzet peuku

20


Kazz ~Kazz (Gość)10.09.2019 13:19

jak PEUK ma to robić o już niech zostanie to co jest. Pewnie i tak będzie trwalsze niż to co zrobią.
A tak przy okazji, co z naprawą ronda Sulejowskiego???

192


gość ~gość (Gość)10.09.2019 12:49

Żeby stara Łódzka była przejezdna, trzeba po obu stronach postawić znak zakazu zatrzymywania i postoju. Bo obecnie to jest tam jeden wielki parking na ulicy i do jazdy zostaje wąski środek.

180


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)10.09.2019 21:30

Jak budowali rondo Łódzka/wysoka/AK, to był krzyk dlaczego stara łódzka nie jest włączona... teraz będą robić zjazd i wjazd... to tez źle... No nie dogodzi niektórym...

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat