Ile straci Piotrków po zmianach w prawie podatkowym?

Strefa FM Czwartek, 11 lipca 201916 3297
Od 2 do 3 mln – tyle stracić ma Piotrków w wyniku zmian w systemie podatkowym. Przypomnijmy, zwolnione z podatku mają zostać osoby poniżej 26. roku życia. - To dane niepoparte jednak szczegółowymi wyliczeniami - powiedział nam Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.
fot. pixabay

Z powodu zmian w prawie blisko 400 milionów złotych stracą miasta zrzeszone w Unii Metropolii Polskich. - Kolejne straty czekać będą samorządy po planowanej przez rząd obniżce podatku z 18 do 17%. To aż 6,6 miliardów zł rocznie mniej dla wszystkich samorządów - twierdzi Związek Miast Polskich.

 

Piotrków co roku z tytułu podatku dochodowego otrzymuje ponad 107 mln zł. Gdyby obniżka weszła w życie, oznaczałoby to kolejne straty i niższe wpływy do budżetu miasta. O ile? Prawdopodobnie o kolejny milion.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

vat ~vat (Gość)12.07.2019 18:44

a kiedy obiecany powrót do stawki 22% vat? kryzys już dawno się skończył...

20


tomek-pete@wp.pl ~tomek-pete@wp.pl (Gość)12.07.2019 11:00

dziwna sytuacja nastanie, będzie bankrutować miasto już w ogrom zadłużone, gdzie nic się nie robi dla młodych którzy wchodzą w życie, a zmuszone są uciekać z tej biedy piotrków

10


gość ~gość (Gość)12.07.2019 09:40

Osoby do 26go roku życia mają obniżone podatki, ale osoby od 26 do 150lat mają podwyższone. Weźcie to na logikę, przecież to jawne robienie człowieka w wała!

30


marsab marsabranga11.07.2019 11:05

Paranoja. Całe lata była walka aby obniżać podatki a teraz nie chcą.

91


Nic nie straci! ~Nic nie straci! (Gość)11.07.2019 23:56

Bo jest zawierzony Najświętszej Panience!

42


gość ~gość (Gość)11.07.2019 22:31

X2 komentarz bezstronny i za to 100% poparcia. Każdy obiecywał mniejsze podatki a teraz nagle samorządy będą bankrutami czy przez tyle lat tylko i wyłącznie KŁAMSTWO...

11


Bolek ~Bolek (Gość)11.07.2019 22:29

Piotrków już dawno stracił i przegrał wszystkie szanse , a czyja to wina tych co głosują na Macierewicza i słuchają proboszczy?

70


wirtuoz ~wirtuoz (Gość)11.07.2019 19:02

podatek dochodowy powinien być zlikwidowany, a przynajmniej nie powinni płacić go ci, którzy zarabiają poniżej średniej krajowej.

51


ech ~ech (Gość)11.07.2019 18:56

Piotrków już dawno stracił .Nie ma tu żadnego przemysłu. Poza bankami ,sklepami i szwalniami no i kancelariami komorniczymi nie ma tu nic.

60


majkelitto ~majkelitto (Gość)11.07.2019 14:54

nie ma co sie martwić, Chojniak i jego sztab mózgów wezmą kolejny kredycik, ten światowy czy państwowy dług to i tak pic na wode, bo u kogo jesteśmy jako ludzie zadłużeni?? chyba u Lucyfera

60