Parkowanie w Piotrkowie coraz większym problemem

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 18 czerwca 201873 12463
Mimo że znalezienie miejsca parkingowego w okolicy Urzędu Miasta przy ul. Szkolnej w Piotrkowie graniczy z cudem, nie pojawi się tam - jak planowały władze miasta - wielopoziomowy parking. Powód? Zbyt duże koszty. Problem z parkowaniem jest tez na osiedlu Wyzwolenia.
fot. MN

O wielopoziomowych parkingach w Piotrkowie mówi się od co najmniej kilkunastu lat. Propozycji lokalizacji było już wiele. W 2011 roku proponowano np. ulicę Narutowicza (na tyłach Krzywdy), okolice hali targowej i teren pomiędzy DH Merkury a DH Panorama.

W styczniu władze miasta wróciły do tematu. Wielopoziomowy parking miał stanąć przy ul. Szkolnej w pobliżu Urzędu Miasta, gdzie deficyt miejsc parkingowych jest szczególnie dotkliwy. Urzędnicy rozpoczęli nawet negocjacje z firmą Wiromet, znanym na rynku krajowym i zagranicznym producentem urządzeń oraz części zamiennych dla energetyki, górnictwa i innych dziedzin przemysłu. Produkcja automatycznych parkingów wielopoziomowych to jedna z gałęzi działalności tej spółki.

Dziś już wiemy, że wielopoziomowy parking przy Szkolnej nie stanie. - Po przeprowadzeniu rozmów z firmami, które zajmują się takimi rozwiązaniami i po poznaniu kosztów inwestycji postanowiliśmy zrezygnować z tego rozwiązania – mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. - Sam koszt instalacji wielopoziomowego parkingu to około 600 tys. zł plus koszty ewentualnego utrzymania. W związku z powyższym będziemy szukać innego rozwiązania, które ułatwi zaparkowanie samochodu dla klientów Urzędu Miasta przy ulicy Szkolnej.

 

Jednak nie tylko przy Szkolnej piotrkowianie zmagają się z tym problemem. Podobnie jest choćby na Wyzwolenia, mieszkańcy tego osiedla poskarżyli się naszej redakcji na niewystarczającą liczbę miejsc parkingowych, w szczególności chodzi o ulice Piotra Skargi, Działkową i Pawlikowskiego. - Ludzie stają gdzie tylko mogą: na trawnikach, chodnikach, przejściach. Garaży też brakuje. Liczba samochodów się zwiększa, kiedyś rodzina dysponowała najczęściej jednym autem, teraz zdarzają się dwa albo nawet trzy i powstaje problem - mówi jeden z mieszkańców osiedla. - Apelujemy do władz miasta, żeby coś z tym zrobiły. Problem powinien być rozwiązany już dawno temu, co zresztą mieliśmy w ubiegłym roku obiecane - skarży się inny.


Zapytaliśmy przedstawicieli piotrkowskiego magistratu czy w tym roku w mieście powstaną nowe parkingi. - Zdajemy sobie sprawę, że samochodów jest coraz więcej, dlatego budujemy kolejne zatoki i miejsca postojowe. Ostatnią większą inwestycją była budowa parkingu na kilkadziesiąt aut przy ul. Paderewskiego w okolicach Przedszkola Samorządowego nr 20. Ponadto na ten rok planowane są dodatkowe miejsca w pobliżu skrzyżowania ul. Kostromskiej i Polnej oraz przy ul. Hutniczej - wymienia Jarosław Bąkowicz z Biura Prasowego Urzędu Miasta.


Sytuacja ma się poprawić również na osiedlu Wyzwolenia. Jeszcze w tym roku ruszy budowa parkingu u zbiegu ulic Bugajskiej i Wyzwolenia. Ponadto kilka pojedynczych miejsc ma powstać w okolicy „Budowlanki".


Zainteresował temat?

5

4


Komentarze (73)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tak ~tak (Gość)21.06.2018 21:41

Pracownicy Urzędu Miasta w Piotrkowie Tryb. do pracy powinni chodzić pieszo aby lepiej dostrzegali problemy swoich mieszkańców, to po pierwsze. Po drugie powinno się rozważyć budowę parkingów wielopiętrowych lub parkingów zlokalizowanych w wolnych przestrzeniach miasta.

51


makil ~makil (Gość)26.06.2018 12:53

Zobaczcie jaką akcję ZDM ostatnio przeprowadził i weźcie to sobie do serca:

20


gość ~gość (Gość)18.06.2018 20:28

Dlaczego miasto ma budować parkingi między blokami? Spółdzielnie mieszkaniowe albo wspólnoty same powinny o to zadbać, kupić sobie działkę i wybudować dla siebie za własne pieniądze parkingi lub garaże. Inni mieszkańcy muszą na swojej działce i za swoje pieniądze zapewnić sobie garaż.blokersi jak zwykle mają roszczenia. To zieleń im urządź, to siłkę zrób to parkingi. Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty są od tego żeby ich członkowie mieli miejsce do parkowania. Drogi są publiczne i służą do jeżdżenia po nich a nie parking za darmoche.

182


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)18.06.2018 23:34

Ja widzę inne, proste rozwiązanie, otóż każdy petent, który podjedzie pod jakikolwiek urząd samochodem, będzie automatycznie tracił pojazd na rzecz skarbu państwa i przekazywany on na przykład będzie jednostkom WOT. I problem parkowania sam się rozwiąże a MON i skarb państwa się wzbogaci.

315


kb ~kb (Gość)20.06.2018 07:35

A pod biedronkami nie ma problemu z parkowaniem :)

30


borowik ~borowik (Gość)19.06.2018 09:30

A nie wystarczy jedynie przedłużyć parking z przed stołówki ?
Zmieści się z 20 pojazdów.
https://zapodaj.net/4500c8edc09f5.jpg.html

81


cwany lis ze wsi ~cwany lis ze wsi (Gość)18.06.2018 18:05

Największym wstydem to jest jak przed jakimkolwiek urzędem , instytucją zakładem pracy brakuje miejsc parkingowych dla klientów bo są zajęte przez pracowników tych instytucji to powinno być natychmiast zmienione szczególnie przed zbliżającymi się wyborami - jest przecież komunikacja miejska i szare komórki mózgowe zatrudnionych tam pracowników by rozwiązały problem parkowania urzędniczych samochodów i nie obciążały tym
petentów.

232


xx ~xx (Gość)19.06.2018 14:54

wy zobaczcie co sie dzieje we wtorek i piatek w okolicach hali !! nikt sie tym nie interesuje !! straz wiejska łazi nic z tym nie robi. chodniki pozastawiane ze przejsc sie nie da , na ulicy parkuja nawet gdzie sie da , ze o zastawionych garazach nie wspomne

55


gość ~gość (Gość)19.06.2018 17:50

Zamiast biblioteki powinno postawić się parking.

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat