Wspierają się już 10 lat

Strefa FM Piątek, 12 stycznia 20181 6309
10 lat temu powstało Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek, w piątkowy wieczór panie spotkały się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, aby świętować ten wyjątkowy jubileusz. Amazonkom towarzyszyli ich bliscy, a także parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Ładuję galerię...

Najpierw odśpiewano Hymn Amazonek, a później dziękowano tym, którzy zakładali to Stowarzyszenie oraz wszystkim, którzy pomagają tym dzielnym kobietom, m.in. posłance Elżbiecie Radziszewskiej, prezydentowi Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofowi Chojniakowi, czy byłemu pełnomocnikowi prezydenta miasta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, zdrowia i pomocy społecznej Markowi Krawczyńskiemu. Uczestnicy tej uroczystości obejrzeli też monodram pod tytułem „Bóg jest kobietą o jednej piersi”. Był też oczywiście jubileuszowy tort. Ponadto można było obejrzeć wystawę zdjęć, na których amazonki pozowały ze sportowcami.

 
- To jest nasza pierwsza duża rocznica, w tej chwili zrzeszamy około 40 dziewczyn, ale przez te dziesięć lat z piotrkowskim Stowarzyszeniem związanych było nawet dwa razy więcej pań. Jedno się nie zmienia, wspieramy się nawzajem i motywujemy się do walki z tą chorobą - powiedziała Izabela Rybak, prezes Piotrkowskiego Stowarzyszenie Amazonek.


Z piotrkowskimi amazonkami można się kontaktować poprzez stronę internetową www.eamazonki.pl


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miara ~miara (Gość)12.01.2018 22:01

Dziewczyny trzymajcie się i już nie chorujcie!

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat