Ruszyła budowa Gminnego Centrum Kultury w Grabicy

ePiotrkowRegion Czwartek, 11 stycznia 201812 3770
Ruszyła budowa Gminnego Centrum Kultury w Grabicy. Choć prace rozpoczęły się 3 stycznia, już widać postępy.

Ładuję galerię...

Nowoczesny budynek, liczący 1067 m2 powierzchni, ma stanąć na działce obok Urzędu Gminy w Grabicy. Koszty inwestycji częściowo pokrywają środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii), dzięki którym w nowo powstałej instytucji zostaną zainstalowane gruntowe pompy ciepła.


- Powstające Centrum Kultury będzie obiektem na miarę aspiracji i potrzeb wszystkich mieszkańców gminy Grabica – mówi wójt Krzysztof Kuliński.


Znajdzie się tam duża scena wraz z salą widowiskową na ponad 160 osób. W GCK odbywać się będą koncerty, wystawy, pokazy artystyczne i warsztaty dla dzieci i młodzieży. Budynek pełnić też będzie funkcję biblioteki (wraz z czytelnią umieszczoną na parterze). Jest tam również przewidziane miejsce dla archiwum Urzędu.


Jak twierdzą władze gminy, pomysł budowy wynika z potrzeby ożywienia życia kulturalnego mieszkańców gminy. GCK powstaje także po to, by dalej rozwijać amatorskie ruchy artystyczne, prężnie działające na terenie regionu, chodzi o działalność takich zespołów jak Grabiczanie, Choberki, Witoski czy Młodzieżowej Orkiestry Dętej.


- Gminne Centrum Kultury w dużym stopniu przyczyni się do powstawania nowych, wspaniałych inicjatyw, które zachowując dziedzictwo kulturowe i tradycję wypromują gminę Grabica na arenie krajowej – dodaje wójt. - Będzie to miejsce dla osób, które pragną rozwijać swoje pasje, predyspozycje, przyczyniając się tym samym do upowszechniania kultury, historii i zwyczajów swojej małej ojczyzny. Dom Kultury ma być szczególnym miejscem na mapie Grabicy, instytucją mającą ogromne znaczenie dla wzmacniania więzi lokalnych. Budynek powstaje m.in. po to, by mieszkańcy mogli przyjść i wspólnie spędzić czas, zatem będzie to obiekt wielozadaniowy, który ma spełnić oczekiwania jak największej liczby ludzi, zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Już dziś mieszkańcy z zaciekawieniem spoglądają na zmieniający się plac budowy i zastanawiają się, kiedy będą mogli pójść na pierwszą odbywająca się tam imprezę kulturalną.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fggfgf ~fggfgf (Gość)10.04.2018 10:43

Powstające Centrum Kultury będzie obiektem na miarę aspiracji i potrzeb wszystkich mieszkańców gminy Grabica - mówi wójt.
Przeczytałem to i mało nie pękłem ze śmiechu. Toż to żywcem z "Misia". Powinien dodać, że "on odpowiada żywotnym potrzebom społeczeństwa. To jest dom kultury na skalę naszych możliwości. Tym domem kultury odpowiadamy naszym niedowiarkom. To jest nasze i to nie jest nasze ostatnie słowo."
;-)
A tu orginał:


10


gość ~gość (Gość)17.01.2018 20:00

Gmina granicą niech lepiej drogi odświeży bo tragedia,zima znów ich zaskoczyła w połowie stycznia

20


gość ~gość (Gość)12.01.2018 21:50

Smród,smród masakra

20


gość ~gość (Gość)11.01.2018 16:16

Stolica smrodu

30


Mem ~Mem (Gość)11.01.2018 21:44

Proponuję Urzędowi Gminy w Grabicy zainteresować się najpierw stanem dróg w okresie zimowym w wioskach należących do gminy. Dziś rano tragedia. Droga pokryta cieniutką warstewką lodu, nawet przy prędkości 10 km/h trudno było zapanować nad samochodem. Jest to droga, którą jeździ autobus szkolny. Dopiero gdy dojdzie do tragedii to po wielu latach (bo ta sytuacja powtarza się co roku) telefonów, petycji itp., ktoś odpowie za tę sytuację.

31


nie_znacie_sie ~nie_znacie_sie (Gość)11.01.2018 21:20

Ludzie się cieszą! Dziękujemy -:)

30


gość ~gość (Gość)11.01.2018 20:27

Będzie nowoczesna chlewnia to wspaniałe.

31


gość ~gość (Gość)11.01.2018 16:11

W zime budowa to jest glowa

40


gość ~gość (Gość)11.01.2018 20:08

Wiosną,latem i jesienią wojt musi obrabiać swoje hektary.

41


dron88 ~dron88 (Gość)11.01.2018 19:09

Proponuję wysłać PIP na kontrolę. BHP na budowie na poziomie 0. Jak u chłopa na wsi.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat