Zatoki autobusowe, ruch okrężny, ścieżka rowerowa przy DK 12. Kiedy powstaną?

ePiotrkowRegion Wtorek, 05 grudnia 201763 10450
Nadal nie wiadomo, kiedy zrealizowany zostanie plan inwestycyjny mający na celu poprawę bezpieczeństwa na DK 12 na odcinku Piotrków - Sulejów. Mowa o czterech propozycjach łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przedstawionych trzy miesiące temu na spotkaniu poświęconym budowie drogi ekspresowej S12.

Przypomnijmy, że na wrześniowym spotkaniu, na którym pojawili się przedstawiciele GDDKiA, samorządowcy oraz mieszkańcy gminy Sulejów i powiatu piotrkowskiego, dyrektor Maciej Tomaszewski przedstawił cztery propozycje, zakładające wybudowanie 10 zatok autobusowych (szacowany koszt 1,5 mln złotych), odwodnienie i przebudowę DK 12 w Sulejowie (8,4 mln), budowę ścieżki rowerowej między Piotrkowem i Przygłowem (3,75 mln) oraz zmianę organizacji ruchu przez przebudowę wyspy rozdzielającej drogi 74 i 12 w Sulejowie (11 mln złotych).

 

 

Od narady w Sulejowie w przyszłym tygodniu miną równe trzy miesiące, ale w kwestii wdrożenia rozwiązań zmieniło się niewiele... a właściwie nie zmieniło się nic. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Maciejem Zalewskim, rzecznikiem prasowym łódzkiej GDDKiA.  

- Zgodnie z założeniami, jakie zadeklarował na wrześniowym spotkaniu Pan Dyrektor Maciej Tomaszewski, został przygotowany przez nas plan inwestycyjny, mający poprawić sytuację w Sulejowie. Zgodnie z procedurą plan ów został zgłoszony do naszej Centrali i dalej do resortu któremu podlegamy, aby trafić do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Aktualnie czekamy na zatwierdzenie planów i jeśli odpowiedź na naszą propozycję będzie pozytywna, umożliwi nam to przystąpienie do realizacji zamierzeń. Na dziś nie sposób jednak deklarować konkretnego terminu

odpisał nam. 

Przypomnijmy, że - zgodnie z deklaracjami GDDKiA - droga S12, omijająca Sulejów, powstanie najwcześniej za 5 lat. 

 


Zainteresował temat?

12

1


Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

empatyczna ~empatyczna (Gość)15.12.2017 10:05

A może przypatrzcie się drugiej stronie Pilicy. Tam też komuś zależy nad takim, a nie innym wariantem. Przecież trzeba sprzedać ziemię w dobrej cenie -)

65


obwodnica dla Sulejowa ~obwodnica dla Sulejowa (Gość)28.12.2017 11:14

Ministerstwo podjęło decyzję - w Sulejowie nic na razie nie będzie robione. Zamiast S12 będzie przymiarka do S74. Czytajcie:
S74 Sulejów – Kielce, odcinek Sulejów – granica województwa łódzkiego. Etap I – proces przygotowawczy (aneks)
Program Inwestycji dotyczy prac przygotowawczych. Ich zakres obejmuje opracowanie materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, przeprowadzenie archeologicznych badań powierzchniowych, opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej, nabycie nieruchomości oraz materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargu w systemie tradycyjnym.
Zakres rzeczowy zadania obejmuje budowę odcinka drogi ekspresowej o długości 23,9 km, z siecią dróg dojazdowych, budowę MOP-ów, obiektów inżynierskich, urządzeń ochrony środowiska, budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury zewnętrznej kolidującej z drogą. Droga dostosowana będzie do nośności nawierzchni wynoszącej 115 kN/oś. Celem inwestycji jest poprawa warunków podróżowania i bezpieczeństwa ruchu, poprawa płynności ruchu, ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko i tereny przyległe.
Zakończenie prac przygotowawczych planowane jest w 2022 r.

15


gość ~gość (Gość)05.12.2017 15:10

Jak można przy tak dużym naciążeniu ruchu budować ścieżkę rowerową? Przecież podmuch powietrza od ciężarówek będzie powodował kolejne wypadki. Czy nie lepiej wybudować trzeci pas ruchu? Takie drogi sprawdzają się w innych województwach i zmiejszają liczbę wypadków.

228


godlem ~godlem (Gość)05.12.2017 13:28

to super .... może te wszystkie zarządy sprowadzą się do Sulejowa i sami zobaczą tu już nie ma tygodnia bez wypadku a Oni się tylko zastanawiają ile ludzi ma jeszcze zginąć albo ponieść straty materialne tylko mówią o bezpieczeństwie a ty nadal jest jak jest a ścieżka rowerowa to rzeczywiście jest rozwiązanie dla całego tranzytu ... brawo Wy

188


gość ~gość (Gość)06.12.2017 15:31

Nowy Rok rozpoczniemy z blokadami drogi w Sulejowie, to już mogę podać jako oficjalne info.

1010


gość ~gość (Gość)05.12.2017 19:17

Czyli przy dobrych wiatrach za 100 lat będziemy jeździć po Sulejowie bez korków bo nie ma osoby która może podjąć jakąkolwiek decyzje tyloo odsyłają od jednej do dtugiej itd instytucji a mieszkańcy okoliczni cierpią

124


dynamo ~dynamo (Gość)11.12.2017 11:21

I znowu mowa tylko o Sulejowie. A przecież jadąc do Sulejowa jest po drodze wiele niebezpieczeństw . Brak oświetlonych przejść , chodników którymi można się dostać do przystanków itd. Panie Tomku proszę w imieniu mieszkańców gminy o więcej uwagi w kierunku regionu.

38


barani łeb ~barani łeb (Gość)05.12.2017 22:16

Co się denerwujecie? Przecież to sam Sulejów zablokował budowę S12, tak samo jak Sulejów blokuje wszystkie możliwości poprawy sytuacji w istniejącym układzie drogowym. Ośli upór, małpia złośliwość - tego naprawdę nie widzicie? A teraz ktoś próbuje wrobić GDDKiA w rolę chłopca do bicia. Czemu łykacie ten cały chłam?

204


Po studiach ~Po studiach (Gość)05.12.2017 13:40

To już lepiej by powstała niezależnie od S-12 (za 5-10lat) zmodernizowana droga istniejąca Piotrków-Sulejów z fragmentem docelowej obwodnicy Sulejowa (S-12), co najmniej do 3 pasów ruchu. Innej optymalnej w tej skomplikowanej sytuacji załatwienia problemu nie ma. Dodatkowy zysk dla nas, gdyby daj Boże powstała S-12 zostanie nam dodatkowo sprawna droga gminna Piotrków-Sulejów + obwodnica Sulejowa. Inicjatywa leży po stronie powiatu i władz Sulejowa tylko trzeba ją wyraźnie wyartykułować.

244


sulejowiak ~sulejowiak (Gość)07.12.2017 14:21

Treść komentarza została usunięta przez moderatora forum

311


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat