Wyciek kwasu na terenie ciepłowni

Strefa FM Wtorek, 14 listopada 20179 8224
Zbiornik z kwasem solnym rozszczelnił się na terenie piotrkowskiej ciepłowni. Ewakuowano pracowników zakładu, a na miejscu pojawiły się odpowiednie służby. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń.

Ładuję galerię...

Kwas solny jest używany w ciepłowni do zmiękczania wody, która służy do ogrzewania miasta. Dzięki temu kamień i inne substancje nie osadzają się wewnątrz rur i nie dochodzi do korozji. Sytuacja zaaranżowana podczas wtorkowych ćwiczeń może więc wydarzyć się w rzeczywistości. - Nastąpiło rozszczelnienie zbiornika z kwasem solnym. Wezwaliśmy straż pożarną i w tym samym czasie ewakuowaliśmy pracowników z najbliższego budynku. Wyznaczyliśmy bezpieczną strefę. Gdy przyjechała straż przekazałem im wszystkie informacje i dowódca straży przejął działania. Na szczęście to były tylko ćwiczenia i nic złego się tutaj nie wydarzyło. Uważam, że akcja została przeprowadzona pomyślnie - mówi Mariusz Owczarek, pracownik Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej.


W ćwiczeniach brali udział piotrkowscy strażacy. - Nasze działania polegały na uszczelnieniu wycieku, neutralizacji rozlanego roztworu i posprzątaniu miejsca zdarzenia - mówi st. kpt. Wojciech Pawlikowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.

 


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)14.11.2017 17:41

Cytuję:
Sytuacja zaaranżowana podczas wtorkowych ćwiczeń może więc wydarzyć się w rzeczywistości.


Teoretycznie niby może. Ale sposobu przewożenia na paleciaku paletopojemnika, jaki został zaprezentowany na zdjęciu nr 4 to ja nie potrafiłbym logicznie wyjaśnić. Inna sprawa to to, że po takiej drodze nie da się przeciągnąć na paleciaku paletopojemnika z kwasem (pełny waży ponad tonę). Skoro przepisy UE wymagają dołączania instrukcji do drabin i kaloszy, to do paleciaków chyba też takie instrukcje powinny być (przynajmniej dla użytkowników piotrkowskiej ciepłowni).
Czy scenariusze tych wszystkich ćwiczeń piszą scenarzyści "seriali paradokumentalnych"?
Kurde, ludzie, jak już się bawicie w kosztowne ćwiczenia, to zadbajcie chociaż o realizm, a nie czytelnikom jakąś kaszanę serwujecie.

41


Komunikat Cywilno-Wojskowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego ~Komunikat Cywilno-Wojskowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego (Gość)14.11.2017 17:19

UWAGA! Groźne dla życia i zdrowia!
A tymczasem każdego dnia dochodzi do prawdziwego, niepozorowanego wycieku, wręcz - wylewu ze szmatławego "mediuma" kwasów: octowego, azotowego, fosforowego, bromowodorowego, solnego i siarkowodorowego, wykazujących silne działanie żrące i wydzielających groźne opary! Kwas siarkowodorowy pochodzi akurat z trzewi jamy brzusznej, magazynujących śmierdzącą wyjątkowo ohydnie zawartość asenizacyjną.

31


Kolololo ~Kolololo (Gość)14.11.2017 23:52

A ja myślałem że to był ocet...

22


Witek ~Witek (Gość)14.11.2017 18:52

Znowu dorośli chłopcy bawią się za pieniądze podatnika

45


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)14.11.2017 14:57

Przejeżdżałem tam dzisiaj na pół godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń... pierwsza na miejscu była ekipa z telewizji.

71


luk ~luk (Gość)14.11.2017 12:05

Nie pijcie wody z kaloryfera !

131


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat