Piotrkowscy rekordziści

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 15 marca 20215 8491
Mieszkaniec Piotrkowa wpadł w Rawie Mazowieckiej na kradzieży kiełbasy. Łupem 50-latka padła hermetycznie pakowana typowo polska wędlina  za ponad 400 złotych. Mężczyzna schował ją w specjalnie wykonanych kieszeniach płaszcza. Był zatem do akcji starannie przygotowany, choć jakieś błędy w sztuce chyba popełnił, skoro został złapany. Parówkowym skrytożercom w Rawie Mazowieckiej mówią nie!
fot. archiwum ePiotrkow.pl

 

Zamknięty dla ruchu kołowego jest przejazd kolejowy na ulicy Rolniczej w Piotrkowie. Jest to związane z inwestycją, która rozpoczęła się w poniedziałek 8 marca. I znów najbardziej obrywa się drogowcom. Wcześniej za to, że nic tam nie robili, teraz że robią i nie można przejechać. To naprawdę niewdzięczny zawód.

 

W Wolborskim Centrum Kultury po długiej covidowej przerwie ponownie rozbrzmiała muzyka na żywo. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił znany z serialu Klan  Tomasz Stockinger, czyli doktor Lubicz. Artysta przygotował recital poświęcony muzyce z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Przez delikatność dziennikarze nie pytali pana Tomasza, jak mu się jechało do Wolborza czy napotkał po drodze policyjne patrole sprawdzające trzeźwość kierujących.

 

Ciekawy konkurs ogłosił piotrkowski radny Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Janik. Aby mieć szansę na efektowny puchar z napisem „Ale dziura!", należy znaleźć dziurę w piotrkowskiej ulicy, sfotografować ją i wysłać zdjęcie do radnego. Inicjatywę na antenie Strefy Fm Piotrków skomentował dyrektor ZDiUM Karol Szokalski: „To tak, jakby podłożyć komuś nogę i zapytać, dlaczego się przewrócił".

 

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca bmw zatrzymany przez policjantów z Piotrkowa. Mężczyzna ledwo wydostał się z zaparkowanego samochodu. Przy okazji wyszło na jaw, że 38-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia auta, co oznacza że nie zostanie mu zabrane prawo jazdy. Być może uznał, że w związku z tym może pić, ile chce i jeździć, dokąd chce. Ale to karkołomna teza.

 

Urząd Miasta w Piotrkowie  zaplanował ponad 85 mln złotych na inwestycje w miejskim budżecie w 2021 roku i przedstawił ich szczegółowy harmonogram. Będzie sporo robót drogowych, ale czekają nas także bardzo ważne inwestycje proekologiczne. Jedną z największych będzie modernizacja Parku Belzackiego, z czego cieszą się mieszkańcy, ale martwią się bobry.

 

Dwa nowe dworce kolejowe powstają na terenie gminy Gorzkowice. Jeden w samych Gorzkowicach, a drugi w Wilkoszewicach. Realizacja tych inwestycji jest na bardzo zaawansowanym poziomie i już niebawem okoliczni mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych obiektów. Zanosi się, że w meczu Piotrków – Gorzkowice w kategorii „Dworzec"  może paść wynik 0:2.

 

Lasy – także  piotrkowskie -  jeszcze bardziej otwierają się na osoby, które szukają kontaktu z przyrodą. Powstaną miejsca do biwakowania, w których będzie można np.  przenocować bez powiadamiania o tym leśników". Swoją drogą, ciekawe czy przyroda też szuka kontaktu z człowiekiem, ale przypuszczam że wątpię.

 

Do końca marca piotrkowianie mają czas, aby wyrazić swoją opinię dotyczącą kierunków rozwoju miasta do 2030 roku. Do wypełniania specjalnej ankiety zachęcają miejscy urzędnicy. Gorzej, jeśli z ankiety wyjdzie, że mieszkańcy będą zachęcać urzędników do zmiany zajęcia.

 

Na zdalnym nauczaniu nauczyciele mają problemy z obiektywnym ocenianiem uczniów. Poza tym w domowych warunkach łatwiej jest ściągać i korzystać z dodatkowych pomocy naukowych podczas rozwiązywania sprawdzianów. A zatem nie tylko ogólna średnia ocen będzie  wyższa niż wcześniej, ale i prymusów będzie więcej. Szkoły już szykują dodatkowe fundusze na nagrody dla uczniów.

 

Łukasz Gliszczyński, weterynarz jednej z piotrkowskich przychodni dla zwierząt poprowadzi program popularnonaukowy poświęcony kotom w telewizji TVP. Bo w TVP od kilku lat stawia się właśnie na koty.

 

W piotrkowskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego mamy kolejnego rekordzistę. Mężczyzna już 193 razy podchodził do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Nie wiemy, czy tak podoba mu się atmosfera w WORD, czy może jednak pytania przerastają jego możliwości, bo za każdym razem egzamin oblewa. Mówi się, że wiara czyni cuda, ale w tym przypadku cudu jak nie było, tak nie ma. Ale jest wielka wytrwałość.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

awers ~awers (Gość)16.03.2021 07:27

ale się dzieje, bardzo kreatywne miasto i okolice.

10


Tadek ~Tadek (Gość)15.03.2021 14:25

"przypuszczam, że wątpię" - piękne dziennikarstwo.

32


emotikon ~emotikon (Gość)15.03.2021 13:48

Fajne to jest.

31


dag ~dag (Gość)15.03.2021 08:05

Podoba mi się takie ogólne podsumowanie. Szybko i miło się to czyta :)

31


cynik ~cynik (Gość)15.03.2021 07:54

cyt." Dwa nowe dworce kolejowe powstają na terenie gminy Gorzkowice"...no cóż dworzec dworcowi nie równy. Co zaś do tych "gminnych" powiedzmy sobie szczerze będą to przystanki tylko bardziej "wypasione". To jest jak w Piotrkowie ze sławetnym "zamkiem". Z której on strony wygląda na zamek? My Piotrkowianie od lat "podpowiadamy" władzom miasta w którą stronę ruszyć. Nie macie pomysłów na przyszłość? Remontujcie ulice i chodniki ,ale nie te na peryferiach dla wygody niewielkiej grupy mieszkańców lecz te najważniejsze. A roboty jest na lata.. Stop remontom "cząstkowym".

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat