Łódzkie: szereg zarzutów dla nożownika z Brzezin

PAPŁódzkie Piątek, 07 maja 202116 2046
Zarzuty zabójstwa, czynnej napaści, spowodowania obrażeń ciała u policjanta i kradzieży rozbójniczej przedstawiła prokuratura 39-letniemu nożownikowi, który w środę w Brzezinach ranił śmiertelnie 41-latka oraz spowodował obrażenia ciała u interweniującego policjanta. Zatrzymanemu grozi dożywocie.
fot. PAP

O przesłuchaniu i postawieniu zarzutów podejrzanemu poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

"39-latek został przesłuchany w szpitalu. Usłyszał zarzuty zabójstwa, czynnej napaści, spowodowania obrażeń ciała u policjanta i kradzieży rozbójniczej. Z ustaleń wynika, że ukradł krem kawowo-mleczny o wartości niespełna 6 zł" – przekazał.

 

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Jest zatrzymany, leży w szpitalu dozorowany przez policjantów. W czwartek śledczy mają podjąć dalsze decyzje w jego sprawie. Grozi mu dożywocie.

 

Do tragedii doszło w środę po godz. 18 w centrum Brzezin, w pobliżu targowiska. Jak przekazał rzecznik, z dotychczasowych ustaleń wynika, że pracownik ochrony jednego z marketów zwrócił uwagę na wzbudzające jego podejrzenie zachowanie będącego w sklepie 39-letniego mieszkańca powiatu brzezińskiego. Stwierdził, że w pewnym momencie schował on pod kurtkę jeden z artykułów i próbował wyjść bez płacenia za towar.

 

"Pracownik ochrony podjął interwencję. Mężczyzna wyciągnął wówczas nóż i groził ochroniarzowi jego użyciem. Ten zdołał odsunąć się na bok, a następnie podążył za napastnikiem, który kierował się w stronę targowiska miejskiego. Już na targowisku zauważył stojący radiowóz policyjny, wskazał funkcjonariuszom mężczyznę który groził mu nożem" – relacjonował prok. Kopania.

 

Na widok patrolu napastnik zaczął uciekać. Policjanci zaczęli gonić go pieszo. Z pomocą funkcjonariuszom ruszył właściciel jednego ze sklepów. Zaszedł drogę uciekającemu złodziejowi, wówczas ten ugodził go nożem w klatkę piersiową.

 

41-latek zmarł mimo pomocy, której na miejscu udzielał mu m.in. zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną śmierci była rozległa rana kłuta okolicy serca. Szczegóły wykaże sekcja zwłok.

 

"Po ugodzeniu mężczyzny, policjanci oddali strzały ostrzegawcze. Napastnik dalej jednak uciekał. Funkcjonariusze dogonili go w bramie, gdzie podczas próby obezwładnienia, jednego z policjantów ugodził nożem w nogę. Drugi z funkcjonariuszy oddał kolejne strzały, raniąc w nogę napastnika. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" – dodał.

 

35-letni policjant po założeniu szwów został wypisany ze szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

"Zgromadzone dane wskazują, że 39-latek wcześniej został już ukarany mandatem za kradzież sklepową i był poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu" – zaznaczył prok. Kopania.

 

Zabity 41-latek był właścicielem jednego ze sklepów na miejskim targowisku, cieszył się szacunkiem lokalnej społeczności. Pozostawił żonę i dwoje dzieci. Mieszkańcy Brzezin zapalają znicze w miejscu tragedii. Przyjaciele zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla rodziny zmarłego. W mieście ogłoszono żałobę.

 

Autor: Bartłomiej Pawlak


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rtjx ~Rtjx (Gość)07.05.2021 17:57

Oby mu d.....li w pierdlu, tak, żeby jeździł na wózku. Droga redakcjo proszę nie kasować tego komentarza, toż to szczera prawda, nie ma co bronić zwyrodnialca.

30


Kazik ~Kazik (Gość)08.05.2021 07:13

Czyja to wina ,że do takich zdarzeń dochodzi tu winni są politycy zachciało się majstrować przy ustawie o zdrowiu psychiczny wiec mamy tego skutki. Osoba chora uważa ,ze jest zdrowa i jak sama nie chce się leczyć to nikt jej do tego zmusić nie może więc teraz mamy takich psycholi co latają z nożami po ulicach lub innym narzędziem i giną przypadkowe osoby. Dopiero jak sie coś poważnego stanie to dopiero larum jaki to niebezpieczny bandyta tylko państwo jak by leczyło takie osoby to takich sytuacji by nie było.
Dziś nawet rodzina chorego nie może nic zrobić by leczyć osobę chorą puki nie cofną tych durnych przepisów to tak będzie dalej

10


j. ~j. (Gość)07.05.2021 23:57

Pracowałem kiedyś, jeszcze za komuny, ze starszym gościem, który pamiętał czasy przedwojenne i opowiadał, że w Piotrkowie było sporo oprychów, ale jak na ulicy pojawił się policjant, to wszyscy uciekali gdzie pieprz rośnie, bo się zwyczajnie bali! Można było za byle co dostać pałą, albo trafić do policyjnego aresztu. Nie było cackania się z bandziorami. Teraz jeśli policjant by uderzył jakiegoś złamanasa, to sam by stanął przed prokuratorem... No i to między innymi dlatego jest taki syf! Nie ma szacunku, nie ma respektu, łobuzy robią, co chcą...

40


kiedy ~kiedy (Gość)07.05.2021 09:56

kiedyś ,milicjant szedł bez broni ,sam i szemrane towarzystwo w pas się mu kłaniało ,teraz broń ,kamizelki ,wieloosobowe patrole i ,,,,,, brak strachu ,brak szacunku , czy nie czas na zmianę prawa i podejscia do bandziorów ?

101


Mishelin ~Mishelin (Gość)07.05.2021 07:54

41-letni Mieszkaniec Brzezin chciał być lokalnym bohaterem a dał zarobić firmie pogrzebowej, może będzie to sygnał dla innych pseudo bohaterów że od ganiania przestępców i bicia kobiet jest policja

69


Gościu ~Gościu (Gość)07.05.2021 09:05

Dlatego jestem za karą śmierci. Takie jednostki "ludzkie" nie są potrzebne społeczeństwu.

100


Fff ~Fff (Gość)07.05.2021 14:00

Prawdę wam powiem coraz mniej ludzi ma szansę żyć normalnie z pracy wiem po sobie jak za 100 złoty aktualnie robie zakupy które całkiem niedawno kosztowały 60 zł

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat