„Łódzkie pełne kultury” – ruszyła 3. edycja projektu Łódzkiego Domu Kultury

ePiotrkowŁódzkie Piątek, 20 września 20192 1571
„Łódzkie pełne kultury - III edycja” to kontynuacja realizowanego przez pracowników Łódzkiego Domu Kultury w latach 2017-2018 projektu edukacyjnego upowszechniającego kulturę w regionie.

Ładuję galerię...

Przedsięwzięcie to ma umożliwić osobom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi, a poprzez to kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji kulturalnej.


Uczestnicy zapoznani zostaną z bogatą ofertą trzech łódzkich instytucji kulturalnych: Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Teatru Wielkiego w Łodzi i Muzeum Miasta Łodzi. 

 

W trakcie projektu będzie realizowany program edukacyjny dla dzieci i młodzieży przygotowany przez pracowników każdej z wymienionych instytucji partnerskich. Podczas zajęć z muzykami z Filharmonii Łódzkiej uczniowie odkryją sekrety wiolonczeli oraz instrumentów perkusyjnych i dętych, a także tajemnice orkiestry. Będą wspólnie muzykować i pisać piosenki, a podczas warsztatów field recordingu zostaną wyczuleni na zróżnicowane krajobrazy dźwiękowe. Na zajęciach prowadzonych przez pracowników Teatru Wielkiego uczniowie poznają specyfikę teatru operowego oraz rozwiną swoją kreatywność za pomocą ćwiczeń w śpiewie i sztuce aktorskiej. Edukatorzy Muzeum Miasta Łodzi wprowadzą ich w tematykę czasu i liczb i zainspirują ich do stworzenia własnego miniaturowego miasta.


Nauczyciele (m.in. edukacji wczesnoszkolnej, artystycznej, poloniści) i animatorzy kultury wezmą z kolei udział w warsztatach, podczas których poznają praktyczne narzędzia pomocne w prowadzeniu zajęć z szeroko pojętej edukacji kulturowej. Dowiedzą się m.in. jak świadomie i prawidłowo korzystać z aparatu głosowego oraz zostaną zaznajomieni z tematem muzykoterapii.


W ramach projektu dzieci i młodzież oraz dorośli wezmą udział w wydarzeniach artystycznych w siedzibach współrealizatorów: koncercie w Filharmonii Łódzkiej, spektaklu w Teatrze Wielkim oraz wizycie w Muzeum Miasta Łodzi.

W tegorocznej odsłonie projektu biorą udział uczniowie, nauczyciele i animatorzy kultury z 10 instytucji partnerskich w regionie: Wieruszowskiego Domu Kultury, Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Miejskiego Centrum Kultury w Tuszynie, Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Miejskiego Dom Kultury w Zduńskiej Woli i Domu Kultury w Łęczycy.

 

Zwieńczeniem całego zadania będzie spotkanie ewaluacyjne, które określi rekomendacje do dalszej współpracy na rzecz prowadzenia edukacji kulturalnej w regionie.


Projekt „Łódzkie pełne kultury – III edycja” realizowany jest w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Patronat honorowy nad projektem sprawuje Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego.

 

materiał ŁDK

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Filozof ~Filozof (Gość)20.09.2019 23:36

Projekt dyr Sokalskiego, Który już został zawłaszczony

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat