Łódzkie na plus. Poznaj jeden z piotrkowskich projektów

Strefa FM Środa, 09 września 20201 746
„Nie tylko Piotrków renesansowy – cykl spotkań mających na celu przybliżyć historię Piotrkowa Trybunalskiego i okolic” to jeden z projektów na który można głosować w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego "Łódzkie na plus".

Warsztaty, spacery bądź podróże historyczne, a także inscenizacje pozwolą nie tylko poznać dzieje „małej ojczyzny”, lecz także będą istotnym elementem budowy więzi społecznych. Pozwolą również w sposób miły i pożyteczny spędzić rodzinnie czas wolny.- Piotrków Trybunalski może poszczycić się historią sięgającą ośmiu wieków, a także w ważny i istotny sposób wpływającą na losy kraju oraz narodu! Wszyscy pamiętają o kształtującym się w Piotrkowie parlamencie, lecz mniej rozpowszechniona jest wiedza o jedynej udanej elekcji vivente rege (za życia panującego króla) w dziejach Rzeczypospolitej, czyli obiorze na króla syna Bony i Zygmunta I Starego – Zygmunta Augusta bądź o roli Piotrkowa w dobie wojny północnej XVIII wieku. O takich wydarzeniach można będzie się dowiedzieć w sposób ciekawy oraz przystępny w przypadku realizacji projektu „Nie tylko Piotrków renesansowy – cykl spotkań mających na celu przybliżyć historię Piotrkowa Trybunalskiego i okolic” (EPO04) - mówią pomysłodawcy projektu.

 

Przypominamy, że każdy pełnoletni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego może oddać głos w dniach 7-18 września tego roku. Głosowanie odbywa się poprzez wrzucenie karty do urny w wyznaczonych punktach. W Piotrkowie Trybunalskim głosować można w następujących miejscach:

  • Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Dąbrowskiego 13
  • Biuro Powiatowe Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR przy ul. Kostromskiej 63.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 16 października tego roku.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.09.2020 11:26

Planowana liczba odbiorców - 500 osób. Koszt realizacji zadania 38.500. Drogo. Na mój głos nie liczcie, bo są sprawy potrzebniejsze.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat