Łódzkie na plus - podsumowanie tygodnia w skrócie

Łódzkie Poniedziałek, 28 czerwca 20210 913
Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber wynegocjował dodatkowe 661,2 mln euro dla regionu w ramach funduszy unijnych na kolejną perspektywę finansową, czyli na lata 2021-2027. A jeszcze zapowiada: - To nie koniec moich negocjacji.

 

Pieniądze trafią do programów regionalnych, czyli puli pieniędzy które trafiają bezpośrednio do województw i na lokalne inwestycje. Z takich programów budowane są drogi, remontowane szpitale, kupowane wozy strażackie, wspierani są przedsiębiorcy.

 

Przypomnijmy, że Łódzkie dostało już wcześniej zapowiedź 1,631 mld euro w ramach tzw. Umowy Partnerstwa. Kontrakt określa, na co zostaną przeznaczone fundusze europejskie m.in. z polityki spójności. Wtedy 25 procent z tych środków przeznaczono na rezerwę programową do podziału w czasie negocjacji kontraktu programowego. Właśnie ta rezerwa została teraz rozdysponowana.

 

W sumie więc Łódzkie otrzyma z funduszy unijnych aż 2 mld 292 mln euro, czyli więcej niż w poprzedniej perspektywie finansowej.

To świetna wiadomość, zważywszy na fakt, że w nadchodzącej perspektywie unijnej było mniej środków w puli krajowej – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. - To nie koniec moich negocjacji w sprawie funduszy dla województwa łódzkiego. Przed nami jeszcze kwestia Krajowego Planu Odbudowy oraz rozstrzygnięcia w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

 

Łódzkie – wielki piknik

 

Tę znakomitą wiadomość przekazujemy m.in. podczas pikników rodzinnych „Lato z Funduszami Unijnymi”, które rozpoczęliśmy w Łódzkiem. Za nami już zabawa w Zdunach w powiecie łowickim i Zelowie w powiecie bełchatowskim. Wszędzie, gdzie przyjeżdżamy, prezentujemy ofertę samorządu województwa nie ograniczając się tylko do funduszy unijnych. Swoje stragany rozstawiają m.in. teatry, dom kultury, filharmonia czy Wytwórnia Filmów Oświatowych. Na każdym z nich są niespodzianki dla najmłodszych z konkursami, warsztatami, zabawami. Na scenie promowani są młodzi uzdolnieni ludzie, a lokalne przysmaki serwują koła gospodyń wiejskich. Przez wakacje odwiedzimy całe województwo. Najbliższy piknik w Boguszycach w powiecie rawskim 30 czerwca.

Ładuję galerię...


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat