„Łódzkie na plus” – podsumowane tygodnia w skrócie

Łódzkie Poniedziałek, 10 maja 20212 1103
Województwo Łódzkie ma plan rozwoju na najbliższych 10 lat. Po wielu konsultacjach z ekspertami, samorządami, mieszkańcami, Sejmik przyjął Strategię Rozwoju Województwa Łódzkiego do 2030 r.

 

Prace nad Strategią trwały blisko dwa lata. Nic dziwnego, jest to w końcu najważniejszy dla regionu dokumentem planistyczny, zawierający wizję, cele polityki regionalnej oraz działania niezbędne do ich osiągnięcia. Tymczasem, z uwagi na nowe rozdanie unijnych pieniędzy, konieczność transformacji energetycznej, a także pandemię i możliwość dodatkowego wsparcia finansowego z funduszu odbudowy, uwarunkowania i wyzwania, przed którymi staje region ciągle zmieniały się. Zarząd Województwa przeprowadził w związku z tym szereg konsultacji społecznych, rozpytywał ekspertów, samorządowców, mieszkańców regionu o uwagi do projektu dokumentu. Wiele ze zgłoszonych propozycji zostało uwzględnionych i powstał plan określający największe wyzwania dla regionu i sposoby na zmierzenie się z nimi.

- Wizja województwa łódzkiego to wizja dynamicznie i harmonijnie rozwijającego się regionu – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – Regionu przyjaznego rodzinom, wrażliwego na potrzeby seniorów, przyjaznego mieszkańcom w równej mierze miast, małych miasteczek i obszarów wiejskich. Wizja regionu wspierającego nowoczesną i innowacyjną gospodarkę.

Ze Strategią można zapoznać się na stronie strategia.lodzkie.pl.

 

Zadbajmy o małą architekturę

 

W wizję regionu przyjaznego mieszkańcom i rozwijającego się w poszanowaniu dóbr kultury wpisuje się z pewnością ogłoszony przez Zarząd Województwa Łódzkiego konkurs na remont tzw. małej architektury zabytkowej. Chodzi o: kapliczki, krzyże przydrożne, figury, ale też pomniki, posągi, wodotryski, kolumny i inne obiekty architektury ogrodowej, wpisane do rejestru zabytków województwa łódzkiego lub gminnych ewidencji zabytków z obszaru województwa.

O dotację na ich odnowienie czy uporządkowanie i zagospodarowanie jego otoczenia, sięgającą 20 tys. zł, może się starać w zasadzie każdy, ważne jest tylko, żeby na remont godzili się właściciele zabytku. Zbieranie wniosków trwa do 19 maja.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:

https://lodzkie.pl/kultura/ochrona-zabytkow/dotacje.

 

Zbadaj się

 

Region przyjazny, to region dbający o swoich mieszkańców. W związku z tym Szpital Wojewódzki im. Kopernika w Łodzi zaprasza na bezpłatne konsultacje i badania lekarskie w ramach akcji profilaktyki onkologicznej. W trzy soboty: 22 i 29 maja oraz 12 czerwca będzie można uzyskać bezpłatną poradę z zakresu:

- chorób piersi

- chorób jelita grubego

- chorób nowotworowych żołądka

- nowotworów skóry (wraz z badaniem znamion skórnych)

- ginekologii onkologicznej (wraz z badaniem cytologicznym)

- zdrowego żywienia.

Panie w wieku 50+ zapraszamy na bezpłatną mammografię. Zapisy trwają od 14 maja pod numerem tel. 42 689 57 57 lub mailowo pod adresem profilaktyka@kopernik.lodz.pl.

W razie konieczności, uczestnicy akcji otrzymają w czasie konsultacji skierowania na dalsze badania.

Ładuję galerię...


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)10.05.2021 09:19

Najnizsze zarobki w kraju zdecydowanie zacheca wszystkich do osiedlania sie w regionie.Wszystko to fikcja,dno i wodorosty.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat