Łódzkie: 13 osób rannych po wypadku autobusu, który wiózł 39 dzieci i 4 dorosłych

PAPŁódzkie Czwartek, 29 lipca 20212 4023
Jedenaścioro dzieci i dwóch kierowców zostało przewiezionych do szpitali w Kutnie (woj. łódzkie) i Gostyninie (woj. mazowieckie) po wypadku, do którego doszło w środę po południu na autostradzie A1 w powiecie kutnowskim - poinformowała mł. asp. Justyna Cywka z miejscowej policji.
fot. PAP

Do wypadku doszło na A1 w miejscowości Niedrzew Drugi w pobliżu MOP Strzelce (woj. łódzkie). "Nie ma ofiar śmiertelnych" - powiedziała PAP mł. asp. Cywka.

 

"Na autostradzie w pobliżu Kutna, na pasie w kierunku Łodzi, z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył ciężarówki" - podała. "Autokarem podróżowały 43 osoby - 39 dzieci, 3 opiekunów i kierowca" - przekazała.

 

"Do szpitali w Kutnie w województwie łódzkim i Gostyninie w województwie mazowieckim odwieziono 11 dzieci, kierowcę autokaru i kierowcę ciężarówki. Nie ma informacji o tym, aby obrażenia zagrażały życiu któregoś z poszkodowanych. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi" - relacjonowała policjantka.

 

"W akcji ratunkowej brali udział medycy m.in. karetki pogotowia i dwa śmigłowce oraz strażacy, policjanci i drogowcy" - zaznaczyła.

 

Powracające z wakacji autobusem dzieci i ich opiekunowie są z okolic Piaseczna (woj. mazowieckie).

 

Poinformowano, że na miejsce wypadku podstawiono został drugi autokar. 

 

autor: Hubert Bekrycht


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zxspektrum ~Zxspektrum (Gość)29.07.2021 07:27

A co to ma wspólnego z Piotrkowem?

83


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat