Łódzkie: 11 nowych zakażeń koronawirusem

Strefa FMŁódzkie Środa, 13 maja 202011 6554
W województwie łódzkim jest 11 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje biuro prasowe wojewody, z czego 3 przypadki dotyczą mieszkańców powiatu opoczyńskiego.

Potwierdzone wyniki dotyczą: jednej nastoletniej dziewczynki, dwóch młodych kobiet, trzech kobiet w średnim wieku, jednej kobiety w starszym wieku oraz czterech mężczyzn w średnim wieku. Są to osoby w wieku od 13 do 88 roku życia. Kolejnych 31 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: dwie nastoletnie dziewczynki, dziesięć młodych kobiet, pięć kobiet w średnim wieku, jedna kobieta w starszym wieku, czterech młodych mężczyzn, siedmiu mężczyzn w średnim wieku oraz dwóch mężczyzn w starszym wieku. W ciągu poprzedniej doby laboratoria w województwie łódzkim wykonały 1380 testów.


Piotrkowski sanepid obecnie obejmuje 25 osób nadzorem epidemiologicznym, a 362 przebywa na kwarantannie.


Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to 1212. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 1212

• Liczba osób aktualnie zakażonych: 656

• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 25

• Liczba osób objętych kwarantanną: 3171

• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 599

• Liczba osób, które wyzdrowiały: 511

• Liczba osób, które zmarły: 45


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość123 ~gość123 (Gość)13.05.2020 18:32

A ja pytam ile osób z 1380 testów w województwie wykonano w drugim co do wielkości mieście Piotrkowie Tryb?

62


gość 5 ~gość 5 (Gość)13.05.2020 18:43

Sytuacja z liczb dla Piotrkowa nie jest za. Prawda jest na pewno dużo gorsza bo wśród nas jest wielu bez objawów, a testy robią tylko zakwalifikowanym przez lekarza. Ludzie patrząc na cyferki zatracili czujność. Chodzą bez lub z opuszczonymi maskami i to w przestrzeniach zamkniętych jak autobusach MZK, sklepach itp.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat