Łódzki Dom Kultury zainaugurował projekt „Łódzkie pełne kultury”

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 11 września 20180 2135
5 września w Łódzkim Domu Kultury odbyła się inauguracja projektu "Łódzkie pełne kultury". W tegorocznej edycji projektu partnerami ŁDK będą Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia Łódzka oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa. Piotrków jest jednym z 10 miast, w którym będą odbywać się warsztaty akcji "Łódzkie pełne kultury".

Ładuję galerię...

Inauguracją drugiej edycji projektu „Łódzkie pełne kultury” Łódzki Dom Kultury otworzył nowy sezon kulturalny pełen propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ŁDK podpisano porozumienia z 13 partnerskimi instytucjami z województwa łódzkiego.
– Tym projektem chcemy pokazać, że nasze województwo jest bogate w ofertę kulturalną. Już po raz drugi zapraszamy dzieci, nauczycieli i animatorów z regionu do wzięcia udziału w cyklu warsztatów muzycznych, teatralnych i plastycznych. Chcemy realizować warsztaty w regionie oraz zachęcić do odwiedzenia Łodzi – podkreślił Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury.
Wyjątkowymi gośćmi inauguracji były dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury w Tuszynie, które wzięły udział w zapowiadających projekt warsztatach „RE:cykl” prowadzonych przez Suavasa Lewego, artystę związanego z Filharmonią Łódzką. Poprzez wykorzystanie zwykłych przedmiotów (zniszczonych, przeznaczonych na śmietnik) dzieci stworzyły niepowtarzalne instrumenty wydające niesamowite dźwięki.
Dzięki współpracy ŁDK z Teatrem Wielkim w Łodzi, Filharmonią Łódzką oraz Centralnym Muzeum Włókiennictwa powstał program edukacyjny obejmujący cykl warsztatów, które nawiązują do działalności łódzkich instytucji. W trakcie zajęć z Teatrem Wielkim uczestnicy dowiedzą się, czym charakteryzuje się teatr operowy, poznają etapy powstawania spektaklu, wykonają proste ćwiczenia baletowe i ćwiczenia z emisji głosu. Na zajęciach z muzykami Filharmonii Łódzkiej spróbują swoich sił w grze na m.in. perkusji, wiolonczeli czy skrzypcach. Edukatorzy z Centralnego Muzeum Włókiennictwa wytłumaczą oraz pokażą, dlaczego ludzie w domach gromadzą przedmioty i tworzą kolekcje.
W inauguracji wziął udział również marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, który po raz kolejny objął projekt patronatem honorowym. – To już kolejny projekt Łódzkiego Domu Kultury adresowany do odbiorów z województwa łódzkiego. Tym razem chcemy promować działalność największych łódzkich instytucji w regionie w najbardziej przystępny sposób czyli poprzez zabawę i warsztaty. Mam nadzieję pojawić się na zajęciach w jednym z miast partnerskich – zaznaczył Witold Stępień.
Program warsztatów edukacyjnych będzie realizowany w partnerstwie z lokalnymi instytucjami kultury z Bełchatowa, Krośniewic, Radomska, Opoczna, Sieradza, Skierniewic, Tuszyna, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli i Piotrkowa Trybunalskiego. Projekt „Łódzkie pełne kultury” został dofinansowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

materiał ŁDK


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat