Łódzki Dom Kultury wspiera inicjatywy lokalne

ePiotrkowRegion Środa, 10 października 20180 1385
„WspieraMY kobiety z SENSem” to jeden z 29 projektów realizowanych w województwie łódzkim, który otrzymał dofinansowanie ze środków Łódzkiego Domu Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach zadania „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego”.

W roku 2018 Łódzki Dom Kultury przeznaczył środki finansowe na zadania będące kontynuacją dwóch kluczowych projektów: Przystanek 60+ i Kolorowa Lokomotywa.


Projekt „WspieraMY kobiety z SENSem” realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolborzu w partnerstwie w Wolborskim Stowarzyszeniem Senior-Vigor zakładał przeprowadzenie cyklu wydarzeń dla kobiet 50+. W konferencji wzięło udział 160 kobiet z sześciu gmin powiatu piotrkowskiego (Wolbórz, Moszczenica, Czarnocin, Gorzkowice, Rozprza, Ręczno). W programie znalazły się m.in. wykłady oraz prelekcje nawiązujące do działań na rzecz seniorów. Inicjatywa została wzbogacona również o warsztaty rozwojowe ze storytellingu, rozwoju kompetencji artystycznych, improwizacji oraz Hackathonu Kompozytorskiego.

 


Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury, Jacek Sokalski przywitał zebranych gości oraz przedstawił propozycje programowe projektu pn. „Przystanek 60+”, który od przeszło dwóch lat aktywuje, edukuje oraz integruje seniorów z województwa łódzkiego. – Wartością dodaną tej konferencji są warsztaty. Naszym celem na przyszłość jest włączenie tego typu aktywności w ofertę forów „Przystanku 60+” – zapewniał.


Głównym celem projektu „WspieraMY kobiety z SENSem” była aktywizacja kobiet, seniorek, zebranie informacji zwrotnej o potrzebach tej grupy społecznej i wypracowanie jeszcze lepszej polityki senioralnej w powiecie piotrkowskim.


Konferencje zakończył koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem i wspólne śpiewanie piosenek z repertuaru Anny German

 

 

 

(materiały: ŁDK)


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat