Łódzki Dom Kultury podsumował drugą edycję projektu pn. „Łódzkie pełne kultury

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 20 grudnia 20180 2321
Zadaniem Łódzkiego Domu Kultury było umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym z województwa łódzkiego dostępu do zasobów oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi: Teatru Wielkiego, Filharmonii Łódzkiej oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Ładuję galerię...

W środę, 19 grudnia, Łódzki Dom Kultury na specjalnym briefingu, który odbył się w Teatrze Wielkim w Łodzi podsumował II edycję projektu "Łódzkie pełne kultury". Pierwsza edycja projektu zrealizowana w 2017 roku została przyjęta z dużym entuzjazmem zarówno przez odbiorców (450 uczestników z regionu), jak i współrealizatorów oraz partnerów regionalnych. Druga edycja, trwająca przez ostatnie trzy miesiące, umożliwiła setkom uczestników wzięcie udziału w specjalnie przygotowanym programie edukacyjnym nawiązującym do działalności każdej z wcześniej wspomnianych łódzkich instytucji. Najważniejszym celem dla ŁDK było kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji kulturalnej. Program warsztatów edukacyjnych został zrealizowany w partnerstwie z lokalnymi instytucjami kultury z: Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Krośniewic, Skierniewic, Bełchatowa, Radomska, Opoczna, Sieradza, Tuszyna oraz Zduńskiej Woli.
W ofercie warsztatowej znalazły się tematy z zakresu animacji, muzyki, kultury ludowej, tańca, teatru, ekologii, kolekcjonerstwa. Warsztaty perkusyjne, sekrety skrzypiec, dęte wynalazki, RE: cykl, warsztat z komponowania piosenek, warsztat wokalno-aktorski, warsztat o kolekcji to tylko nieliczne z zaproponowanych tematów w jakich najmłodsi uczestnicy wzięli udział. Dla nauczycieli oraz animatorów przygotowano ofertę programową złożoną z warsztatów „dyrygowania ludźmi”, emisji głosu czy warsztatów tworzenia tkaniny wileńskiej.
– To już kolejny projekt realizowany przez ŁDK, który umożliwia dostęp do kultury wyższej. Chcemy pokazać dzieciom z regionu jak cenne instytucje kultury posiada Łódź. Chcemy również dotrzeć do nich przez nauczycieli, organizując liczne warsztaty. To się udaje i z pewnością w kolejnych latach będziemy kontynuować projekt – podkreślał w środę Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK.
Podobnie jak w roku ubiegłym wydarzeniem podsumowującym cykl warsztatów dla wszystkich uczestników był udział w bezpłatnych inicjatywach artystycznych tj. koncercie w Filharmonii Łódzkiej, spektaklu w Teatrze Wielkim oraz wizycie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
„Łódzkie pełne kultury” to projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat