Łódzka premiera Greka Zorby

Łódzkie Wtorek, 03 marca 20200 1462
Owacjami na stojąco przyjęto premierę baletu "Grek Zorba" w choreografii Lorki Massine'a do muzyki Mikisa Theodorakisa. Spektakl po 30 latach powrócił na scenę Teatru Wielkiego.

Ładuję galerię...

W główne role wcielili się australijczyk  Joshua Legge (Zorba) oraz Dominik Senator (John). Partie pozostałych bohaterów zatańczyli: Marina - Laura Korolczuk,, Madame Hortense - Alicja Bajorek oraz Yuki Itaya jako Manolios.

 

- Artyści Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi oraz zespół wybitnych realizatorów stanęli na wysokości zadania, czego dowodem były kilkukrotne bisy i owacje na stojąco po obu premierowych spektaklach. Zainteresowanie wydarzeniem mediów ogólnopolskich i miłośników greckiego tańca sirtaki tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że wystawienie GREKA ZORBY w Teatrze Wielkim w Łodzi było słusznym wyborem. Zwłaszcza, że za jego przygotowanie odpowiedzialni byli – również obecni na widowni - legendarny Lorca Massine, Zuzanna Markiewicz i Anna Krzyśków - mówi Bartosz Jakóbczak z Teatru Wielkiego w Łodzi.

 

foto: Joanna Miklaszewska


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat