Łódzcy terytorialsi wspierają policję

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 24 marca 20205 1908
Od kilku dni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają policjantów, którzy w całym województwie sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

Ładuję galerię...

- Tworzone są wspólne patrole. Wspieramy policję, w takim patrolu uczestniczy jeden żołnierz WOT i jeden funkcjonariusz. Dysponują oni listą osób będących w kwarantannie, udają się pod ich adresy i nawiązują z nimi kontakt. Ich podstawowym zadaniem jest sprawdzenie, czy dana osoba rzeczywiście przebywa w miejscu odizolowania, ale pytają także o aktualny stan zdrowia i doraźne potrzeby. Oczywiście działania te prowadzone są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny, a kontakt odbywa się przez telefon lub domofon. Naszym celem jest, żeby poddani kwarantannie zostali w domach i cały czas podkreślamy, że jeszcze nigdy tak wiele nie zależało od tego, żeby po prostu pozostać w miejscu zamieszkania, nic więcej nie trzeba robić – mówi mjr. Arkadiusz Rubajczyk, oficer prasowy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

W całym kraju w różnego rodzaju działania związane z epidemią koronawirusa zaangażowanych jest 2100 żołnierzy WOT w ramach pierwszej w historii ogólnopolskiej operacji przeciwkryzysowej pod kryptonimem „ODPORNA WIOSNA” (RESILIENT SPRING).


Wojska Obrony Terytorialnej utworzyły także punkt bezpłatnego i całodobowego wsparcia psychologicznego. Pod numerem telefonu 800-100-102 każda samotna, starsza, czy źle znosząca izolację osoba może otrzymać fachową pomoc psychologiczną.

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bolek ~Bolek (Gość)24.03.2020 22:28

Kabaret, Ludzie co oni mogą, trochę logiki i wyobraźni, popałentać się w mundurkach i postrugać!

30


gość ~gość (Gość)24.03.2020 20:00

A czy oni noszą broń? Wot?

10


gość ~gość (Gość)24.03.2020 18:54

Po zdjęciu widać że w czterech jeżdżą. Policja chroni tetytorialsow.

20


gość ~gość (Gość)24.03.2020 17:58

Bzdury. Jednodniowa sytuacja po to żeby zrobić kilka fotek dla potrzeb PR

30


Wiśniewski ~Wiśniewski (Gość)24.03.2020 10:38

A wszystko to, bo Ciebie kocham i nie wiem jak bez Ciebie mógłbym żyć, powiedz mi czym....

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat