Łódź – Afryka – Azja. Od technologii po życie prywatne

Łódzkie Poniedziałek, 09 października 20171 2729
O tym, jak eksportować własne produkty i usługi do Azji i Afryki, jak wykorzystać w biznesie i zarządzaniu miastem technologie 5G, a także, jak zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym będzie mowa podczas jubileuszowego X Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2017 w poniedziałek, 16 października. Bogaty program wieczornej sesji panelowej dopełni uroczysta gala „Mocni w Biznesie”. Na wydarzenie zaprasza organizator – województwo łódzkie.

Przez dwa dni, 16 i 17 października, około 3000 uczestników weźmie udział w ponad 30 panelach tematycznych. W gronie ponad 100 prelegentów, z którymi się zetkną, są osobistości
ze świata biznesu, nauki, mediów i życia publicznego. Prezentujemy wybrane tematy spośród siedmiu sesji panelowych, jakie odbędą się równolegle pierwszego dnia Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017 od godziny 18.00 do 19.30. Miejscem wydarzenia jest Vienna House Andel’s Łódź.

 

Łódź hubem logistycznym Europy Środkowo-Wschodniej

Kraje azjatyckie i afrykańskie to potencjalnie coraz bardziej atrakcyjne rynki eksportowe. Jakimi towarami i produktami mogłyby podbić je polskie firmy? Jakie przeszkody stoją na drodze
w ekspansji do Azji i Afryki oraz jak można je przezwyciężyć? Czy Łódź może odegrać w tym przedsięwzięciu znaczącą rolę? Opowiedzą o tym w trakcie panelu eksperci z obszaru ekonomii, handlu zagranicznego, polityki, prawa i logistyki. Nie zabraknie też dobrych praktyk, którymi podzielą się przedsiębiorcy funkcjonujący już na rynkach Azji i Afryki.

 

Technologie 5G dla Łodzi

Niebawem będą wszędzie, mogą znacząco wpłynąć na komfort życia ludzi, poprawić zarządzanie dużym miastem, łatwo i bezprzewodowo sterować kompleksami budynków – mowa
o technologii 5G, która stanowi kolejny etap rozwoju telekomunikacji. Poświęcony jej panel adresowany jest do przedsiębiorców działających w branży telekomunikacyjnej
oraz zainteresowanych wykorzystaniem nowych rozwiązań dla swoich celów.

 

To tylko wybrane przykłady tematów, jakie zostaną podjęte podczas Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017. W ramach pozostałych paneli będzie mowa również między innymi o tym, jaką wagę ma równowaga między życiem zawodowym i prywatnym oraz jak ją osiągać we współczesnym świecie.

 

Gala „Mocni w Biznesie”

Zwieńczeniem pierwszego dnia Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017 będzie wieczorna gala, podczas której wręczone zostaną Nagrody Gospodarcze Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2017”. To wyróżnienie dla przedsiębiorców aktywnych w regionie, którzy osiągają najlepsze efekty ekonomiczne, realizują innowacyjne przedsięwzięcia i zdobywają uznanie partnerów w kraju i za granicą. Galę otworzy pokaz mody Fabryki Rajstop Adrian zorganizowany przez znaną na rynku od 11 lat firmę IGO-ART. Przez inaugurację uroczystość rozdania nagród „Mocni w Biznesie”
z inicjatywy Izby Przedsiębiorców oraz Chili House przeprowadzi nas wyjątkowy damsko-męski duet – Dorota Wellman i Marcin Prokop. Galę uświetni recital gwiazdy wieczoru, Edyty Górniak. Początek
o godzinie 20.00 w sali balowej Vienna House Andel’s Łódź.

Jubileuszowe X Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017 organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, przy wsparciu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Wydarzenie adresowane jest głównie do przedsiębiorców z regionu, reprezentujących różne branże, dla których może być ono okazją do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych oraz zdobycia ciekawych inspiracji.

Zaplanowano również dyskusje o partnerskim modelu współpracy przedsiębiorstw z samorządami oraz o współdziałaniu biznesu z systemem szkolnictwa w Polsce. Więcej informacji o wszystkich panelach tematycznych, a także o uczestniczących w nich gościach specjalnych i mówcach, można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a na stronie internetowej www.forum.lodzkie.pl trwa rejestracja uczestników. Korzystając z prostego formularza, można ułożyć własny plan EFG – dobrać panele tematyczne i wydarzenia specjalne zgodnie z własnymi zainteresowaniami.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)09.10.2017 19:05

Technologia 3d to bardziej pasuje dla Polski a szczególnie dla Łodzi

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat