Łazik marsjański w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia

Strefa FM Wtorek, 25 lutego 20204 1505
Dzień nauki z Politechniką Częstochowską zorganizowano w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. Uczniowie biorący udział w wydarzeniu mogli zobaczyć m.in. przygotowany przez studentów łazik marsjański.

Ładuję galerię...

Podczas zajęć zaprezentowano założenia konstrukcyjne, poszczególne etapy projektowania oraz możliwości techniczne wielozadaniowych robotów mobilnych. - Chcemy zaznajomić uczniów z misjami marsjańskimi i łazikami, pokazać po co w ogóle na tego marsa chcemy się udać i jak budować takie łaziki. Sprzęt może wygląda na skomplikowanego, jednak jest on zaprojektowany i zaprogramowany przez naszych studentów. Wiedza, którą u nas przekazujemy jest wystarczająca, aby takie pojazdy budować - mówi prof. Dawid Sekus z Politechniki Częstochowskiej.


Spotkanie miało także zachęcić piotrkowskich uczniów do zainteresowania się naukami technicznymi, a w przyszłości do studiowania na Politechnice Częstochowskiej.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.02.2020 20:12

Piękny taki łazik

30


Igorek ~Igorek (Gość)25.02.2020 18:43

A może interesują, jak będziesz w domu pod kwarantanną to kto ci piwo przywiezie? Taki łazik do sklepu wyślesz i puszeczki ci dowiezie

32


gość ~gość (Gość)25.02.2020 17:11

Nikogo to nie interesuje. Ale wolny dzień od lekcji to wolny dzień od lekcji, proste.

52


gregu ~gregu (Gość)25.02.2020 13:29

Kogo interesują takie pierdoły ???

54


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat