Łamią kwarantannę. Policja bezlitosna

PolicjaŁódzkie Czwartek, 02 kwietnia 202054 12286
Wyszedł z domu i pojechał rowerem na działkę budowlaną. Niestety 31-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego był objęty kwarantanną w związku z epidemią koronawirusa, musi więc liczyć się z wysoką grzywną. Do podobnych zdarzeń doszło też w Radomsku i na terenie powiatu radomszczańskiego. Tam trzech mężczyzn zostało ukaranych za to, że próbowali pić alkohol w publicznym parku.

Policjanci z Opoczna każdego dnia przeprowadzają kontrole osób, które decyzją służb sanitarnych zostały zobligowane do pozostania w domu w ramach dwutygodniowej kwarantanny. Przypomnijmy, że kwarantanną objęte są osoby, które wróciły z zagranicy lub miały bliski kontakt z osobami zakażonymi czy podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. 1 kwietnia w ramach takiej kontroli dzielnicowi z Komisariatu Policji w Paradyżu pojechali skontrolować mieszkańca gminy Żarnów. - Niestety policjanci nie zastali mężczyzny w miejscu zamieszkania – mówi asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy policji. - Jak się okazało, 31-latek rowerem pojechał na działkę budowlaną, by pozamykać okna w nowo budowanym domu. Policjanci wytłumaczyli mężczyźnie, że takim zachowaniem naraża się na odpowiedzialność w związku ze złamaniem obowiązujących przepisów. Przypomnieli mu także zasady obowiązujące w czasie kwarantanny. W sprawie naruszenia kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z popełnionym wykroczeniem. Policjanci zobowiązani są do poinformowania o sytuacji służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową.


Do kilku podobnych zdarzeń doszło tego samego dnia w Radomsku. Policjanci podczas patrolowania miasta zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie nakazów i zakazów związanych z walką z koronawirusem. Ukarali trzy osoby mandatami karnymi po 500 zł. Mężczyźni spotkali się w parku, by wspólnie pić alkohol. Nie zdążyli, bo zauważyli ich policjanci.

 

Tego samego dnia około godz. 13 dyżurny komendy został poinformowany, że do jednej z placówek pocztowych przyszedł mężczyzna objęty kwarantanną, chciał odebrać przesyłkę. Pracownicy odmówili wydania. Policjanci potwierdzili, że rzeczywiście ten mężczyzna jest objęty kwarantanną. Poniesie konsekwencje finansowe.

 

Kolejne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego policji około godz. 18. Oficer został poinformowany, że na terenie powiatu radomszczańskiego na boisku szkolnym grupa młodych osób gra w piłkę. Policjanci zastali na miejscu dwóch 16-latków i trzech 17-latków. Wszyscy zostali przekazani pod opiekę rodzicom. Przypominamy, że młodzież do 18. roku życia może przemieszczać się tylko z dorosłym opiekunem.

 

Około godz. 18.30 w okolicy sklepu spożywczo-monopolowego w Radomsku stał 43-letni mężczyzna. Zapytany przez policjantów o cel pobytu w tym miejscu, stwierdził, że „przyszedł do sklepu po artykuły pierwszej potrzeby, chce kupić piwo i odkazić organizm”. Ostatecznie uznał, że z zakupów zrezygnuje, ale postoi pod sklepem, bo tak lubi. Funkcjonariusze sporządzili materiały w celu skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

 

Podczas dalszej służby około godz. 22 doszło do kolejnej interwencji. 34-letni mieszkaniec Radomska wszedł na posesję przypadkowej osoby i dobijał się do okien, był pijany. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który nie chciał podać powodu przebywania poza domem, twierdząc, że nowe przepisy go nie dotyczą i będzie chodził, gdzie chce i kiedy chce. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Zostaną sporządzone materiały do sądu z wnioskiem o ukaranie.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gargamell ~gargamell (Gość)03.04.2020 11:40

JKNW! - J...ać karać nie wyróżniać, jak ktoś jest debilem i nie potrafi zrozumieć że jak nie wolno to nie wolno to trzeba nałożyć 30 tysięcy zł kary bezwzględnie. Policjanci nie bójcie się karać! Zatrzymywać łazików Piotrkowskich pytać się gdzie idą jak bez celu walić mandaty. Widać społeczeństwo Piotrkowskie ma za dużo pieniędzy skoro nie przerażają ich mandaty, to niech płacą.

34


gość ~gość (Gość)04.04.2020 00:26

Dobrze by było upublicznić nazwiska i adresy osób na kwarantannie. Tylko wtedy społeczeństwo mogło by reagować a tak nie wiadomo czy jakiś debil nie lekceważy ludzi zdrowych. Na zasadzie ja choruje to inni też mogą. Dwa tygodnie temu sąsiadka przyjechała z Anglii i spacerują sobie a gdzie kwarantanna co na to sluzby. Szkoda gadać

01


gość ~gość (Gość)02.04.2020 14:06

I co się takiego stało że wyszedł?

029


gość ~gość (Gość)02.04.2020 13:56

Na Sulejowskiej też jest rodzina pod kwarantanną bo mąż a ojciec wrócił z zagranicy, a wieczorem chodzą do Lidla na zakupy i do sklepu i gdzie jest policja nikt ich nie kontroluje

143


gość ~gość (Gość)03.04.2020 12:14

Czytając komentarze można być zaniepokojonym głupotą ludzi.
Dziwić się, że zakażenia rosną jak ludzie nie widzą nic złego w wychodzeniu z domu bez celu.

21


fiksja ~fiksja (Gość)02.04.2020 20:31

Jego życie jego sprawa.

07


gość ~gość (Gość)02.04.2020 17:28

Dzwoncie byćcie kapusiami ormowcami miejcie to gdzieś przez takich debili będziemy siedziec w domach jeszcze z 3mies albo dłużej powtarzam dzwoncie zrobimy porządek z tymi frajerami i do policji nie 5tys od razu walic 30tys. Porządek musi byc

013


gość ~gość (Gość)02.04.2020 15:20

Same KAPUSIE zadzwońcie do prezesa ORMOWCY

222


ooooooo ~ooooooo (Gość)02.04.2020 18:56

- Fałszywa Pandemia!? Niemieccy lekarze przerywają zmowę milczenia! Agnieszka Wolska z Kolonii!

43


amela123 ~amela123 (Gość)03.04.2020 11:24

znam goscia co w kwarantannie wozi ludzi taryfa

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat