ŁDK pozyskuje i wydaje miliony na kulturę

ePiotrkowŁódzkie Środa, 21 sierpnia 20197 2060
Na przestrzeni ostatnich 7 lat instytucja otrzymała z różnych źródeł dofinansowania na ponad 20 mln zł (w dużej części ze środków UE). Kwota ta została przeznaczona na modernizację siedziby instytucji oraz doposażenie ŁDK w nowoczesny sprzęt. Bardzo wysoka skuteczność widoczna jest również w pozyskiwaniu grantów na działania merytoryczne.

Zakończyła się część budowlana remontu Łódzkiego Domu Kultury, której całościowa wartość wynosi 13 484 090,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to 6,5 mln zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu województwa łódzkiego. Budynek zlokalizowany w nowym centrum Łodzi przeszedł głębokie zmiany, które objęły m.in. nową elewację instytucji, termomodernizację dachu budynku, ścian patio innych ścian elewacji budynku i izolację ścian fundamentowych budynku, a także przebudowę i aranżację przejścia i patio budynku, czy wejść do budynku. Na ukończenie czeka jeszcze aranżacja pasażu promocji i kultury województwa łódzkiego.

 

 

W ostatnich latach Łódzki Dom Kultury pozyskał na działalność w województwie zdecydowanie więcej. Na przestrzeni ostatnich 7 lat instytucja otrzymała z różnych źródeł dofinansowania na ponad 20 mln zł (w dużej części ze środków UE). Kwota ta została przeznaczona na modernizację siedziby instytucji oraz doposażenie ŁDK w nowoczesny sprzęt. Bardzo wysoka skuteczność widoczna jest również w pozyskiwaniu grantów na działania merytoryczne. Tylko w tym roku na działalność merytoryczną ze środków m.in. MKiDN czy WFOŚiGW w Łodzi ŁDK otrzymał blisko milion złotych. Łącznie w latach 2012-2019 ŁDK dofinansowanych zostało 55 projektów o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim na kwotę blisko 4,5 mln zł. To projekty skierowane do wszystkich grup wiekowych, których celem jest edukacja kulturowa oraz promocja kultury województwa łódzkiego. Dyrekcja i pracownicy liczą, że ta kwota do końca roku ulegnie zwiększeniu.

 

 

 

W poczekaniu jest jeszcze kilka wniosków. – ŁDK tempa nie zwalnia i pracuje aktualnie nad połączeniem dwóch cieszących się popularnością projektów czyli „Kolorowej Lokomotywy” i „Przystanku 60+” oraz zaaplikowaniem wspólnie z partnerami z Czech i Słowacji o środki unijne w kwocie 3-5 mln. Byłby to pierwszy merytoryczny międzynarodowy projekt koordynowany przez ŁDK – deklaruje Jacek Sokalski, dyrektor instytucji.

 

Foto: ŁDK

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga25.08.2019 00:57

A ile na tym zarobił?

23


97-300 97-300ranga24.08.2019 20:12

A co to nas, mieszkańców EP obchodzi?

23


Bolek ~Bolek (Gość)21.08.2019 12:18

Sokalskiego zabrakło to będzie tak jak w Piotrkowskim MOK. W ŁDK też tak będzie nędza. Żaden kolega Wicemarszałka Ziemby nie da rady. Zobaczycie

62


Filozof ~Filozof (Gość)21.08.2019 12:08

Chyba pozyskiwał.?

30


semi ~semi (Gość)21.08.2019 09:03

Warto płakać nad rozlanym mlekiem ?

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat