Rozpoczęli rewitalizację Sulejowa

ePiotrkowRegion Utworzono: Czwartek, 22 lutego 20184 5873
W poniedziałek wystartowały prace związane z rewitalizacją centrum Sulejowa. Jakie zmiany zajdą w centrum miasta?
fot. UM Sulejów

Przypomnijmy, że 30 stycznia w Urzędzie Miejskim w Sulejowie podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych związanych z rewitalizacją Placu Straży. Przetarg wygrała firma Polskie Surowce Skalne sp. z o.o. z Bielan Wrocławskich. Inwestycja (wykonanie kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, wymiana sieci wodociągowej i przede wszystkim wykonanie nowej nawierzchni) kosztować będzie 4 mln 920 tys. 243,07 zł brutto.

 

19 lutego oficjalnie wystartowały prace budowlane na tym terenie. Plac Straży zyska nową nawierzchnię granitową wraz z małą architekturą (ławki, kamienne donice na zieleń itp.), nową nawierzchnię zyskają też schody, jezdnia, wjazdy do posesji i chodniki. Przy ul. Krakowskiej powstaną nowe miejsca parkingowe. Prace potrwają do października.


Zainteresował temat?

8

15


Komentarze (4)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Malgorzata Domoslawska Malgorzata Domoslawskaranga24.02.2018 20:09

W grudniu 2017 został uchwalony Budżet Gminy i jest dostępny na stronie urzędu, można wejść i przeczytać, a ty Sulejowski Krasnal nie rób ludziom wody z mózgu.
Burmistrz Baryła zadłużył gminę na 14 milionów i nic konkretnego po sobie nie zostawił.
Jeżeli byłeś też w ekipie Krasnali burmistrza Baryły, to brawo ...

316


Sulejowski Krasnal Sulejowski Krasnalranga24.02.2018 08:29

Dlaczego ograniczono komentowanie tylko dla zalogowanych? Czyżby Sulejowska władza bała się kolejnej dawki uczciwej krytyki. Na rewitalizację wydano już ponad 7mln zł. Jak na razie wszystko z kredytu. My Krasnale bo tak pieszczotliwie nazywał nas Burmistrz na antenie radia przegłosowaliśmy ostatnio 20mln zł kredytu. Więc jest co wydawać. A inne potrzeby mieszkańców? A inwestycje generujące przychody gdzie? Szkoda gadać. Na szczęście jesienią nie trzeba będzie się podpisać kto za kim.

192


imm ~imm (Gość)22.02.2018 08:03

Miło się zaczyna -lecz za kilka miesięcy podziękujemy za te ławki i donice -w naszej gminie jest wiele ważniejszych inwestycji niż ta -wspomnę tylko o ulicach Dobra Woda Taraszczyńska i wielu innych

4311


gość ~gość (Gość)22.02.2018 07:58

A z tej kwoty ile to fundusze z poza gminy sulejow?

336


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat