Ćwiczyli pościg za ekstremalnie niebezpiecznymi osobami

PolicjaOpoczno Czwartek, 24 października 20192 3619
W okolicach Opoczna zorganizowano wspólne ćwiczenia policjantów Oddziału Prewencji Policji w Łodzi i żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Celem było doskonalenie taktyki działania podczas prowadzenia działań pościgowych za osobami ekstremalnie niebezpiecznymi. W ćwiczeniach wzięło udział blisko 100 funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Ładuję galerię...

- Unikanie wykrycia i próba przeniknięcia przez rejon kontrolowany przez nieprzyjaciela, a także prowadzenie działań pościgowych w terenie otwartym za uzbrojonymi i wyszkolonymi osobami to tylko niektóre z aspektów wspólnych ćwiczeń policjantów i żołnierzy – informuje oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej.

 

Pierwsza część ćwiczeń prowadzona była w warunkach nocnych, co w znacznej mierze utrudniało realizację nałożonych na funkcjonariuszy zadań. Policjanci Plutonu Wsparcia Taktycznego dysponowali sprzętem noktowizyjnym i termowizyjnym oraz sprzętem GPS, co znacznie podniosło sprawność i skuteczność policyjnych działań. Działający pełną parą sztab operacyjny na bieżąco zbierał meldunki od rozlokowanych w rejonie działań sił policyjnych. Pozwoliło to potwierdzić doniesienia o znajdujących się w pobliżu grupach uzbrojonych osób.

 

Kolejnym etapem było skierowanie do działań pościgowych około 70 policjantów III Kompanii Prewencji OPP w Łodzi. Po dotarciu nad ranem na miejsce, funkcjonariusze sprawnie przejęli funkcjonowanie sztabu operacyjnego i przystąpili do kontynuowania działań mających na celu zlokalizowanie i ujęcie żołnierzy.

 

- Policyjne ćwiczenia zakończyły się po 24 godzinach, natomiast żołnierze dalej kontynuowali realizację postawionych przed nimi celów szkoleniowych – dodaje rzecznik KWP w Łodzi. - W przedsięwzięciu szkoleniowym brali udział przedstawiciele Głównego Sztabu Policji oraz Szkoły Policji w Słupsku, którzy w charakterze obserwatorów przyglądali się działaniom instruktorów i policjantów OPP w Łodzi. Ćwiczenia były doskonałym sprawdzianem policyjnych procedur, taktyki działania i funkcjonalności sprzętu i wyposażenia znajdującego się w rękach polskiej policji. Umożliwiły po raz kolejny na wymianę doświadczeń pomiędzy żołnierzami z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego i policjantami Oddziału Prewencji Policji w Łodzi .


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cwaniak z  lgbt miejskiej gazowni ~cwaniak z lgbt miejskiej gazowni (Gość)24.10.2019 19:45

dla czego jadą na cwiczenia uzywali sygnałów dzwiekowych ? nie przepisowo to jak to bedzie kazdy radiowuz kiedy bedzie musial stac w koru bedzie uzywal syglałwo dzwikowych

01


gość ~gość (Gość)24.10.2019 11:35

Złapali tych bandytów?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat