Zwycięstwa Polonii i Concordii

Strefa FMRegion Niedziela, 23 września 20186
Obydwa piotrkowskie zespoły wygrały swoje sobotnie spotkania, poloniści pokonali na wyjeździe LKS Czarnocin 3:0 (1:0), z kolei w meczu UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski – Włókniarz II Zelów padło aż dziewięć bramek, piotrkowianie wygrali go 6:3 (3:0).

Faworytem spotkania w Czarnocinie byli piotrkowianie i tylko oni strzelali w tym meczu bramki, przed przerwą wynik spotkania otworzył Łukasz Lewandowski, a w drugiej połowie na listę strzelców wpisali się niezawodni ostatnio Adrian Malicki i Mateusz Jakubiak. Polonia nadal jest wiceliderem piotrkowskiej okręgówki, w następnym meczu poloniści podejmą Szerbca Wolbórz, ten mecz odbędzie się w sobotę 29, września. Początek spotkania o godzinie 16.00.

Kolejne trzy punkty zainkasowali także zawodnicy piotrkowskiej Concordii, którzy pokonali rezerwowy zespół Włókniarza Zelów 6:3 (3:0). Po pierwszej połowie wydawało się, że piotrkowianie bez problemów wygrają ten mecz, ale po przerwie to goście pierwsi strzelili bramkę, pierwszą z trzech, które udało im się zdobyć podczas drugiej połowy, ale po każdym golu gości bramkę zdobywali też piotrkowianie. Wynik spotkania ustalił 16-letni Oskar Warcholiński, to był jego pierwszy gol w seniorskich rozgrywkach , w których zadebiutował dopiero w tym sezonie.

- Na utratę bramek miało wpływ zejście naszego czołowego stopera i kapitana Tomka Jagiełło, który doznał kontuzji, a inny obrońca Jakub Adamczyk przyszedł dzisiaj z gorączką i wszedł z ławki. Mamy jednak bardzo wyrównany skład i nadal staramy się grać ofensywnie, dlatego stwarzamy wiele sytuacji podbramkowych. Dzisiaj też tak było i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie podobnie. Stać nas na to, ponieważ zawodnicy dobrze się rozumieją, w porównaniu z poprzednim sezonem zespół bardzo się nie zmienił, doszedł doświadczony snajper Artur Jędrzejczyk i Karol Ryszka, zajęć nie wznowił natomiast Mariusz Zelcer. Z kolei w bramce zadebiutował nasz wychowanek Kuba Troszok - podsumował Paweł Płomiński, trener piotrkowskiego zespołu, który w tym sezonie ponownie spróbuje awansować do piotrkowskiej klasy A.

30 września piotrkowscy piłkarze zmierzą się na wyjeździe z RKS II Radomsko. Początek meczu o godzinie 16.00.

LKS Czarnocin 0:3 (0:1) PKS Polonia Piotrków Trybunalski

(Bramki dla Polonii zdobyli: Łukasz Lewandowski, Adrian Malicki, Mateusz Jakubiak)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski, Wojewódzki, Grobelny (85’ Kapuściński), Lenarcik, Jakubiak(88’ M.Grzesiuk), Malicki (85’ Magiera), Szymor (46’ Jończyk), Nowaczyk, Bąbol (88’ Ornafa), Kowalski (67’ Kugiel), Lewandowski.

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski 6:3 (3:0) Włókniarz II Zelów

(Bramki dla Concordii zdobyli: Krystian Bujakowski - 3, Mateusz Niepsuj, Kacper Karbowiak i Oskar Warcholiński)

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski : Troszok (84’ Grzegorczyk) - Kubicki, Kwaśniak (82’ Adamczyk), Jagiełło (60’ Mucha), Ryszka (65’ Lisman), Bujakowski (62’ Karbowiak), Kępski (75’ Warcholiński), Cieślak, Niepsuj (70’ Maluga), Bora, Jędrzejczyk.