Zwycięski weekend piłkarzy z Piotrkowa

Wtorek, 18 maja 20212
W miniony weekend powody do radości mieli kibice obu piotrkowskich drużyn piłkarskich. Polonia Piotrków w 30. kolejce IV ligi pokonała na wyjeździe Włókniarza Zelów 2:0. Z kolei lider piotrkowskiej A klasy, czyli UKS Concordia 1909 na swoim stadionie wygrała 3:1 z GUKS-em Gorzkowice.
Polonia wygrała w Zelowie 2:0 // fot. A. Lizakowski Polonia wygrała w Zelowie 2:0 // fot. A. Lizakowski

Podopieczni Roberta Grzesiuka rywalizowali na wyjeździe z wyprzedzającym ich w tabeli IV ligi Włókniarzem Zelów. Na trybunach dopingowało ich kilkudziesięciu kibiców z Piotrkowa, którzy mieli powody do zadowolenia. Poloniści od początku spotkania byli przeważającą stroną na boisku, co w 36. minucie udokumentował pięknym trafieniem z dystansu Bruno. Drugą bramkę na początku drugiej połowy dołozył Adam Raszewski. Wynik 0:2 utrzymał się już do końca spotkania.

W środę (19.05) Polonia po raz pierwszy po pandemicznej przerwie zagra na swoim stadionie przy publiczności. O godzinie 17:00 zmierzą się przy ul. Reagana z Nerem Poddębice.

Włókniarz Zelów – Polonia Piotrków 0:2 (0:1)

Bramki: 36' Bruno Jackel, 49' Adam Raszewski

Polonia: Kamil Bruchajzer - Dawid Przybysz (85' Marcin Cander), Mateusz Jakubiak (85' Jakub Wasilewski), Patryk Kwaśniczko, Daniel Nowaczyk, Adam Raszewski, Arkadiusz Porochnicki (79' Wiktor Jagodziński), Tymoteusz Karasiński, Daniel Da silva, Kacper Piotrowski (66' Mateusz Piotrowski), Bruno Jackel

Żółte kartki: Porochnicki, Bruno, Nowaczyk

Pewnie po awans do wyższej klasy rozgrywkowej zmierzają zawodnicy UKS Concordii 1909. nie przegrali oni jeszcze meczu w aktualnym sezonie. W ostatniej kolejce pokonali oni bardzo solidny GUKS Gorzkowice. Concordia wyszła na prowadzenie w 39. minucie, które utrzymali do końca pierwszej połowie. Zaczęła się ona kiepsko dla zgromadzonych przy ul. Żwirki kibiców, gdyż przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania. Na szczęście piotrkowianie nie załamali się tym i po dwóch trafieniach zdobytych w odstępie trzech minut wyszli na prowadzenie 3:1, które utrzymali do końca.

W sobotę (22.05) Concordia zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Rozprza.

Concordia Piotrków – GUKS Ggorzkowice 3:1(1:0)

Bramki: Jakub Kępski 39' 73', Tomasz Jagiełło 70'

Concordia: Karol Ryszka, Mateusz Niepsuj (50' Krystian Bujakowski), Jakub Kępski (90'+1 Jakub Dąbrowski), Dawid Cieślak (90'+2 Kacper Krzaczyński), Jakub Adamczyk, Jakub Troszok, Kacper Stecki, Igor Kwaśniak, Artur Jędrzejczyk (88' Rafał Sobierski), Tomasz Jagiełło (82' Dawid Maluga), Grzegorz Piekarski (68' Adam Mucha)

Żółte kartki: Karol Ryszka