Zwierzaki z piotrkowskiego schroniska czekają na Wigilię

ePiotrkow Wtorek, 13 grudnia 20169 6465
Suczka, którą widzicie na zdjęciu, wabi się Kora. Miała różnych właścicieli, była trzymana w piwnicy, zaniedbywana. Została uratowana od uśpienia. Od kilku lat mieszka w piotrkowskim schronisku. Możecie pomóc jej oraz dwustu innym psom, osiemdziesięciu kotom i pozostałym zwierzętom przebywającym na jego terenie - ruszyła akcja "Wigilia dla zwierząt 2016".

Pracownicy piotrkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apelują o udział w zbiórce i przekazywanie karmy dla swoich podopiecznych. Akcja  prowadzona jest od wielu lat. Do schroniska z darami przyjeżdżają mieszkańcy zarówno Piotrkowa, jak i ościennych miejscowości. W zbiórkę angażują się także uczniowie - ostatnio "prezenty" przywieźli uczniowie z gimnazjum w Srocku. - Przed wigilią Bożego Narodzenia serca otwierają się także dla zwierząt, co sprawia, że akcja co roku jest bardzo udana. W ubiegłym roku zebraliśmy ponad tonę karmy w postaci puszek - tłumaczy Grażyna Fałek, prezes TOZ w Piotrkowie.

 

Co, oprócz karmy, przyda się najbardziej? - Ludzie przywożą nam także koce i kołdry, by zwierzętom było jak najcieplej - dodaje prezes.

 

Wszystkich tych, którzy chcieliby pomóc, ale schronisko jest im nie po drodze, uspokajamy: w sobotę w CH Echo przy Al. Sikorskiego będzie prowadzona zbiórka na rzecz podopiecznych piotrkowskiego schroniska. Informacje na temat "Wigilii dla zwierząt 2016" można uzyskać pod numerami: 44 732 59 49 oraz 502 614 063.


Zainteresował temat?

11

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sara ~Sara (Gość)13.12.2016 23:55

Tym zwierzętom nie są potrzebne akcje polegające na świątecznej zbiórce karmy. Jak zwykle "pracownicy" piotrkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami angażują się nie w te działania, w które powinni.
Zwierzęta z piotrkowskiego schroniska potrzebują domów i kochających opiekunów a nie jedzenia pozyskanego od mieszkańców naszego miasta. Na to jedzenie pieniądze łoży przecież piotrkowski magistrat, dzięki czemu zwierzęta nie przymierają głodem. Trawi je zupełnie inny głód, którego pani Fałek nie zaspokoi toną zebranej karmy. To głód i pragnienie posiadania własnego domu, miłości, czułej opieki. Czy chociażby zaspokajania podstawowych psich potrzeb, jakimi są potrzeba ruchu i kontaktu z człowiekiem. Ale o takie "dobra" dla swoich podopiecznych nie zabiegają ani kierownictwo, ani pracownicy schroniska.
Tona karmy, która dzięki "ofiarności" mieszkańców Piotrkowa i powiatu trafiła w ubiegłym roku do schroniska, a którą tak chwali się pani Fałek, stanowi po przeliczeniu na 200 psów zaledwie po 5 kg na jednego psa. Jeśli dołożyć do tego koty, wyjdzie nieco ponad 3,5 kg. Czy w ogóle warto tracić czas i energię na organizowanie takiej akcji?
Promowanie adopcji, rozwijanie sieci domów tymczasowych, organizowanie wolontariatu, edukowanie dzieci i młodzieży w temacie bezdomności zwierząt - to powinny być główne kierunki działalności TOnZ. I takich działań oczekuję jako osoba zainteresowana losem zwierząt, a także jako osoba płacąca podatki, które m.inn. są przeznaczone na utrzymanie piotrkowskiego schroniska.
Moim skromnym zdaniem wigilijna akcja zbierania darów to kolejna akcja nie skierowana na zwierzęta, lecz na zaistnienie pani Fałek w piotrkowskich mediach.

85


Hihi ~Hihi (Gość)13.12.2016 17:36

Zanzi tak kocha zwierzęta że pewnie adoptuje je wszystkie.

28


borowik ~borowik (Gość)13.12.2016 21:15

Zostało trochę pieniędzy z niewydanych na choinkę, to może im coś skapnie.

00


My też czekamy ~My też czekamy (Gość)13.12.2016 18:32

My też oczekujemy z niecierpliwością na święta
podpisano
karp,
kura,
świnia,
krowa z córką,
i inni

54


Pomagajmy chociaż w święta. ~Pomagajmy chociaż w święta. (Gość)13.12.2016 14:49

Jak My im nie pomożemy to one sama o siebie nie zadbaja, jak nie lubie jeździć tam na zakupy tak będę jechal z innym nastawieniem;)

31


tomcio20 ~tomcio20 (Gość)13.12.2016 14:22

Zbiórka w CH Echo odbędzie się w sobotę i niedziele w godzinach 9 - 18

31


Zanzi ~Zanzi (Gość)13.12.2016 13:34

Serce się kraje na widok takich odrzuconych i niekochanych zwierzaków. Ludzie to potwory.
A co do zbiórki, miejmy nadzieję, że dary dla schroniskowych zwierząt trafią do schroniskowych zwierząt i oby jak najwięcej.

141


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat