Zrób mammografię na wiosnę

ePiotrkow Poniedziałek, 27 marca 20175 2424
W Dąbrówce (gmina Aleksandrów) przy Środowiskowym Domu Samopomocy stanie 20 kwietnia mammobus. Panie, które w 2017 kończą 50 lat kwalifikują się do programu, który umożliwia bezpłatne badania bez konieczności posiadania skierowania.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie).

 

Rejestracja na badania pod numerem telefonu 58 666 24 44 (call center czynne jest od poniedziałku do soboty) lub tutaj.

 

źródło i zdjęcie: inf. prasowa Luxmed

 

 

 

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

assa ~assa (Gość)28.03.2017 12:06

Podobnie z cytologią! Niby zalecają raz na 2 lata wykonać i jest bezpłatna! A ja robię co rok i jak ginekolog mówi robiła pani rok temu,to ja odpowiadam no i co?Bez zbędnych słów wykonują...

00


Miki ~Miki (Gość)28.03.2017 11:29

Po 50 roku życia takie tematy to tabu. Moja babcia jak słyszy,,ginekolog" to nie wie co ma że sobą zrobić. Moja mama w zeszłym roku miała guzka na piersi i ze skierowaniem na mm musiała zaplacic... profilaktyka ale nie dla wszystkich..

00


misia ~misia (Gość)27.03.2017 14:23

szkoda ze tylko sa bezplatne po 50 roku zycia,to juz mlodsze nie choruja?
te akcje zawsze sa skierowane albo do kobiet po 50 albo po 60

20


lewaczkafemina ~lewaczkafemina (Gość)27.03.2017 14:39

nienawidze kodu i po i n

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat