Zostań Wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Strefa FM Poniedziałek, 31 sierpnia 20206 1144
„Szlachetna Paczka” to ogólnopolska akcja charytatywna, która swoim działaniem w tym roku obejmie także rodziny m.in. z Piotrkowa Trybunalskiego czy Sulejowa. Chętni z naszego regionu mogą już zgłaszać się do pomocy w ramach wolontariatu.
fot.: FB Szlachetna Paczka

Wolontariuszem Szlachetnej Paczki może być osoba, która skończyła 16 lat, ale wówczas jej rodzic lub opiekun powinien wyrazić pisemną zgodę na udział w inicjatywie. Taka osoba będzie towarzyszyć dorosłym wolontariuszom. Z kolei każdy, kto ma co najmniej 18 lat może już samodzielnie zostać wolontariuszem i opiekunem paczkowych rodzin. Jakie jeszcze wymagania należy spełnić? - Trzeba lubić ludzi, mieć otwarte serce i zgłosić się do nas. Po raz pierwszy w historii Szlachetnej Paczki jeden z rejonów zostanie utworzony na terenie gminy Sulejów, dlatego zapraszamy także chętnych z tego terenu. Nasza inicjatywa to chyba największy i najbardziej skuteczny społeczny projekt w Polsce. Nasze dewiza to nieść pomoc mądrze. Udzielamy jej ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej nie ze swojej winy. Czasem przydarzyła im się choroba, innym razem jakieś nieszczęście, a w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa Szlachetna Paczka będzie zapewne potrzebna bardziej niż kiedykolwiek - mówi Marta Kępska, która jako wolontariusz pomaga potrzebującym od 4 lat.

 

Aby zostać wolontariuszem wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, zgłosić gotowość do niesienia pomocy i wybrać województwo oraz region, na terenie którego chcemy działać.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.09.2020 21:20

Oj a ja myślałam że Paczka miała już rodziny z gminy Sulejów. Oj to chyba rejony pomyliłam albo P. Marta działała w innym który nie obejmował tej gminy. :)

00


gość ~gość (Gość)14.09.2020 21:24

Mała nieścisłości w artykule. Paczka od 8 lat ma pod swoją opieką rodziny z Sulejowa więc mówienie że to pierwszy raz jest nieuczciwe choćby wobec wolontariuszy którzy tam jeździli. Ale tak to jest jak się nowi chcą wylansować.

00


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)31.08.2020 20:50

Potrzebującemu trzeba dać wędkę, a nie rybkę ...

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat