Zobaczycie dwa oblicza Piotrkowa

Strefa FM Środa, 13 listopada 20190 2240
"Piotrków dwa oblicza" to tytuł najnowszej wystawy Marcina Pieprzowskiego, którą już niedługo będzie można oglądać w trybunalskim grodzie. Autor w zaskakujący sposób połączył współczesność z przeszłością. Wernisaż rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16.00 w piotrkowskim muzeum.
fot. materiały organizatora

- Na tej wystawie zostaną pokazane zdjęcia starego Piotrkowa w zestawieniu z tymi współczesnymi. Pomysł zrodził się podczas wizyt na innych tego typu wydarzeniach i ze zbierania pocztówek. Wpadłem na pomysł, aby to wszystko połączyć i pokazać cząstkę starego i nowego miasta na jednym zdjęciu - powiedział fotograf Marcin Pieprzowski. 

 

Jest to już druga edycja tej wystawy. - Postanowiłem kontynuować swój projekt, ponieważ spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców. Niejedna osoba uroniła łzę, kiedy przypominała sobie miejsca, których już nie ma. Do drugiej edycji wplotłem kilka zdjęć z lat 70. i 80. i jest to już zapowiedzieć trzeciej edycji - dodaje autor. 

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat