Znowu zmienią przebieg trasy S12?

Strefa FMRegion Niedziela, 16 lutego 2020106 21954
- Nie ma pewności, że będziemy realizować tę drogę w przebiegu, który został wskazany - powiedziała Agnieszka Krupa z Ministerstwa Infrastruktury podczas czwartkowego posiedzenia Zespołu Parlamentarnego ds. Budowy drogi ekspresowej S12. Powód, to nieprawomocna decyzja środowiskowa dotycząca odcinka Piotrków Trybunalski - granica województwa.
GDDKiA.

Wyznaczony przebieg nie wszystkim się podoba, dlatego decyzja środowiskową została dwukrotnie oprotestowana. Obydwie skargi są aktualnie rozpatrywane.

 

 - Przypominam, że to już kolejna decyzja środowiskowa, pierwsza została uchylona, w przypadku obecnej również wpłynęły odwołania, które musimy przeanalizować i nie mamy pewności, że będziemy realizować tę drogę w przebiegu, który został wyznaczony - powiedziała Agnieszka Krupa z Ministerstwa Infrastruktury.


Dopiero gdy decyzja środowiskowa będzie prawomocna, zostaną podjęte działania w sprawie uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i przejęcia gruntów. Czy decyzja zostanie utrzymana lub uchylona, dowiemy się najprawdopodobniej w marcu.

 

Próbujemy ustalić czego dokładnie dotyczą złożone odwołania, o wgląd w te dokumenty prosił też niedawno burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, jednak bez skutku. Tymczasem w marcu organizatorzy akcji S12 natychmiast zamierzają zablokować drogę, w ostatnim wpisie czytamy m.in. "Coraz bardziej widzę że entuzjazm w sprawie budowy S12 słabnie i zaangażowanie lokalnych notabli również dlatego myślę że trzeba znowu wszystkim przypomnieć o problemie.

NA ADRES NASZEJ POCZTY s12natychmiast@op.pl PROSZĘ O ZGŁASZANIE SIĘ CHĘTNYCH DO UCZESTNICTWA W MARCU W NAJWIĘKSZEJ BLOKADZIE-DEMONSTRACJI W CENTRALNEJ POLSCE DOTYCZĄCEJ BUDOWY S12. Szczegóły w przyszłym tygodniu. Miarka się przebrała".


Zainteresował temat?

10

5


Komentarze (106)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.02.2020 19:54

I znowu pisiowce pokazują palec lichickiej swoim wyborczą. A niejaki maciarenko niedawno obiecywał s12 mosty na Pilicy podobno nawet mosty wzdłuż Pilicy. A wyznawcy pisowi prosto z kościoła lecieli na wybory głosować na pisowców.A tu po wyborach pisiowce pokazują środkowy wyprostowany palec.

149


LOL ~LOL (Gość)18.02.2020 11:07

Nie można po prostu zrobić tylko odcinek P-kow- Sulejów? ten odcinek to wąskie gardło dla całego kraju. Patrząc na mapę inwestycji drogowych w kraju nasz region jest jednym z bardziej pomijanych. Nie mówiąc o negatywnym wpływie Łódzkich włodarzy i to od dekad. Budowa ostatniego odcinka A1 również wlicza się do tej inwestycyjnej dyskryminacji byłego woj Piotrkowskiego. Od lat nie ma w regionie dobrych włodarzy, są tylko ci z bujna wyobraźnia.

80


gość ~gość (Gość)18.02.2020 12:24

Nieśmiało zapytam po co budować obwodnicę Srocka kiedy powstanie zjazd z S8 na A1? To jest absurd.

33


gość ~gość (Gość)18.02.2020 16:45

Jedyna opcja żeby odciążyć Sulejów to budowa... S74 od Kielc przez Tomaszów i dalej łącznik do A1. Tak jak już ktoś wcześniej pisał. S12 nie będzie. Myślcie.

43


witowianin ~witowianin (Gość)17.02.2020 22:09

Droga powinna być Kozenin - Tomaszów Mazowiecki - Tuszyn. A nie dzielić wsie i uprawne pola.
Myslę że mieszkańcy dzielonych wsi powinni wygrać odwołanie. Trzymamy kciuki za uchylenie decyzji środowiskowej!!!!!

210


KO ~KO (Gość)18.02.2020 10:39

Patrząc na zagmatwanie procesu budowy innych dróg w kraju, ta droga nie ma szans na realizacje przed 2035 rokiem!

12


gość ~gość (Gość)17.02.2020 22:18

Nie miejcie pretensji o S12 do partii rządzącej tylko do ekologów bo zauwazyli kilka gniazd ptasich i nie pozwolili zeby w tym miejscu była trasa a przeciez można było przenieść gniazda do lasu i trasa S12 już by była budowana. Ludzie skąd w was tyle nienawiści

83


xyzz ~xyzz (Gość)16.02.2020 15:14

Pan burmistrz prosił... A kto zablokował budowę w czasie, kiedy była ona możliwa?! I to wyłącznie z powodu własnych, prywatnych interesów? Ludziom przyzwoitym wydaje się, że są jakieś granice kłamstwa i obłudy. Praktyka pokazuje jednak, że jest inaczej Wstyd.

313


werner ~werner (Gość)17.02.2020 20:20

Głosujcie na Andrzeja Dudę ! Tylko on może skutecznie działać na rzecz budowy trasy S12!

814


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat