Znikną kolejki do lekarzy specjalistów?

Strefa FMŁódzkie Sobota, 13 lipca 20197 3560
Narodowy Fundusz Zdrowia dokonał zmiany w terminach zgłaszania kolejek do specjalistów. Placówki medyczne muszą codziennie maksymalnie do godziny 10.00 przesyłać raporty, które mają zawierać czas oczekiwania na wizytę i jej pierwszy wolny termin. Wszystko po to, aby pacjent nie czekał już tak długo w kolejkach.
fot. pixabay.com

1 lipca zmieniły się zasady sprawozdawania do Narodowego Funduszu Zdrowia informacji na temat pierwszego wolnego terminu na świadczenia zdrowotne - Dotyczy to poradni specjalistycznych, stomatologicznych, oddziałów szpitalnych, szpitali psychiatrycznych, pracowni badań obrazowych jak np.  rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, kolonoskopii, gastroskopii czy PET. Wszystko po to, aby pacjenci mieli dostęp do aktualnych informacji o czasie oczekiwania i żeby dane przekazywane przez placówki medyczne były jak najbardziej transparentne. - mówiła Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ.

 

Dane trafiają do NFZ, który umieszcza je na portalu terminyleczenia.nfz.gov.pl. Informacje można uzyskać także telefonicznie dzwoniąc na infolinie Narodowego Funduszu Zdrowia pod numer 800 190 590.

 


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

CoolMen ~CoolMen (Gość)16.07.2019 14:34

Dlaczego w Piotrkowie trzeba czekać na tomografię do października, a w Tuszynie można to samo badanie mieć za kilka dni? Przecież przez 3 miesiące może nastąpić taki postęp choroby, że później to badanie nie ma sensu.

10


gość ~gość (Gość)15.07.2019 07:03

Jak to się ma do trzyletnie oczekiwania na wizytę do endokrynolog na Wolborskiej?

40


gość ~gość (Gość)13.07.2019 19:03

NFZ robi sobie kpiny za nasze pieniądze. Łaska że płacą. Zlikwidować ten NFZ. Jestem za PISem i mam nadzieję, że zlikwidują NFZ i wyślą ich pracowników - nierobów na Marsa.

79


tego już nie można słuchać ~tego już nie można słuchać (Gość)13.07.2019 20:28

Nie są w stanie usprawnić służby zdrowia za tę kasę co wyrywają z naszych składek. Z bezczynności rozbudowują biurokrację, która jest głównym pasożytem w tym resorcie. Zwolnić 50 % pasożytów-pracowników z NFZ, a z zarządów 80%, te pieniądze usprawnią s. zdrowia i nie będzie kolejek do lekarzy.

150


X2 ~X2 (Gość)13.07.2019 18:32

Kolejne ogłupianie ludzi i nic więcej. Kolejki to wina NFZ dlatego ,ze rodzinnemu nic nie wolno a moim zdaniem tylko ciężkie przypadki winny trafiać do specjalisty a resztą rodzinny winien się zajmować bo tak nigdy kolejek się nie pozbędziemy. Druga sprawa ,że specjalistów w naszym mieście nie ma żadnych ani na NFZ ani za kasę

140


gość ~gość (Gość)13.07.2019 18:09

Ciekawe kto da się nabrać na ogłupianie ludzi przez NFZ. Coraz częściej NFZ robi z ludzi idiotów.

180


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat