Znikają drzewa z placu Niepodległości. Ruszyła modernizacja

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 25 lutego 201943 6718
Od wycięcia kilkudziesięciu drzew rozpoczyna się modernizacja placu Niepodległości w Piotrkowie. Urzędnicy magistratu uspokajają, w miejsce wyciętych drzew pojawią się nowe nasadzenia.
fot. UM Piotrków

- Na początek wyciętych zostanie ponad 40 drzew, które zagrażają bezpieczeństwu lub kolidują z przebiegiem zaprojektowanych w nowym śladzie alejek – informuje Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. - Reszta roślinności zostanie poddana pielęgnacji, pojawią się też nowe nasadzenia. Następnie rozpoczną się prace rozbiórkowe obejmujące m.in. likwidację szaletu, który zastąpiony będzie nowoczesną, samoobsługową toaletą.

 

Choć znajdujący się na placu Niepodległości plac zabaw jest stosunkowo nowym obiektem, również on się zmieni. Zostanie ogrodzony, doposażony, zyska bezpieczną nawierzchnię. Powstanie tam miejsce spotkań, z ławeczkami. Pojawi się ładowarka ze stacją Wi-Fi, stacja naprawcza dla rowerów oraz urządzenie „Smart” – słup ogłoszeniowy.

 

Jak informuje za pośrednictwem strony internetowej piotrkowskiego magistratu Małgorzata Majczyna (odpowiedzialna za miejskie inwestycje), cały plac Niepodległości zostanie oświetlony. Poza tym pojawi się iluminacja, która oświetli zabytkowe mury miejskie przy I LO i zakonie Jezuitów.

 

Koniec prac zaplanowano na jesień. Koszt to ok. 2,8 mln zł. - Jednak miasto z budżetu wyda mniej pieniędzy ponieważ inwestycja jest częścią projektu "Młode Stare Miasto", na realizację którego pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych – dodaje J. Bąkowicz.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.02.2019 20:44

O tak, i patole zaraz wszystko zniszczą.

131


gość ~gość (Gość)26.02.2019 18:46

Podziekujcie krzysiowi

51


gość ~gość (Gość)26.02.2019 13:56

Wycięto zdrowe i silne drzewa, w tym jeden potężny orzech. Modernizacja modernizacją, ale wycinać to się powinno chore.

131


gość ~gość (Gość)26.02.2019 11:47

Bierzecie się za remont placu, a kamienice? połowa kamienic nawet nie jest wyremontowana,obskurne bramy, grafiti i sypiące się w większości kamienice.

101


gość ~gość (Gość)28.02.2019 08:49

Ogromne podziękowania za ścięcie orzecha pod kościołem. Pewnie upomniałoby się o kamienice w PTB. Co wam wadziło to drzewo?

61


gość ~gość (Gość)26.02.2019 05:31

A co z ulicą Belzacką która ciągnie się od ulicy Młynarskiej w centrum miasta nawierzchnia to tzw kocie łby czyli kamienie , brak oświetlenie, a korzenie drzew wypiętrzyły chodnik

142


Paweł ~Paweł (Gość)27.02.2019 10:35

I znów WYCINAJĄ DRZEWA!!!!!
Kto daje na to zgodę????????
Czy Piotrków jest tak zielony i zdrowy, że możemy sobie pozwolić na wycięcie tylu drzew?
A wycinane są wszędzie.

102


Hmmm ~Hmmm (Gość)27.02.2019 20:30

Oj tam, przecież nie wycinają wszystkich drzew... a moim zdaniem warto tam trochę przerzedzić i odsłonić widok na kamienice czy mury... bo już się robił niezły gąszcz, a na ławkach nie brakowało wielbicieli napojów %. Poza tym jest to "Plac Niepodległości" a nie "Park Niepodległości" ;)

15


Szary ~Szary (Gość)26.02.2019 19:23

Jedno z drzew przynajmniej liczyło 100 lat ,gdyż jako chłopiec pod koniec lat 50 -tych w okolicy tych drzew zbierałem tam na trawniku pieczarki . Już w tamtym okresie były to leciwe drzewa. Szybko uporano się z zielenią która chłonęła smog z trasy w-z. Co na to ekolodzy? Kto pozwolił na wycinkę zdrowych drzew. Rozumiem wycinka topoli , która może stanowić zagrożenie, ale zdrowe lipy ?Szybko usunięto pnie , żeby nikt nie zwrócił uwagi na zdrową podstawę tych drzew.

111


majczynaZeSzczecina ~majczynaZeSzczecina (Gość)26.02.2019 16:37

stasiek zawsze musi wszedzie byc

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat