Znany dziennikarz Kamil D. spędzi kolejną noc "na policyjnym dołku”, ponieważ prokurator wystąpił o areszt

ePiotrkow Niedziela, 28 lipca 201939 9551
Dopiero w niedzielę przed południem dowieziono Kamila D. do siedziby piotrkowskiej Prokuratury, choć kolizję pod wpływem alkoholu spowodował w piątek. W sobotę nie można go było przesłuchać, ponieważ nadal nie pozwalał na to jego stan. W niedzielę postawiono mu zarzuty, skierowano też wniosek do sądu o areszt. Decyzję sędziego w tej sprawie poznamy w poniedziałek.
Fot.: archiwum epiotrkow.pl

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w piątek, na remontowanym odcinku DK1, aktualnie trwają tam prace i jezdnia jest zwężona. 51-latek zjeżdżał tzw. węzłem bełchatowskim na powstającą trasę A1. O 12.48 do policjantów zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jadący z naprzeciwka kierowca, podróżujący bmw x6, wjechał na pachołki rozdzielające jezdnie, a jeden z nich uderzył w auto zgłaszającej kobiety. Nikomu nic się nie stało. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zbadali mężczyznę alkomatem, a ten wydmuchał 2,6 promila. Decyzja o zatrzymaniu Kamila D. do momentu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień zapadła w piątek po południu. Przesłuchano go jednak dopiero w niedzielę przed południem, ponieważ wcześniej nie pozwalał na to jego stan trzeźwości. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co łącznie grozi aż do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator zawnioskował także o areszt. Obrońca Kamila D., który uczestniczył w przesłuchaniu swojego klienta, nie zgadza się z takim stanowiskiem prokuratora.

 
- Podjęliśmy pełną współpracę z organami ścigania, złożyliśmy obszerne wyjaśnienia, odpowiadaliśmy na każde pytanie śledczych i wykazaliśmy wolę pełnej współpracy z organami ścigania. Nie jestem upoważniony do relacjonowania szczegółów tych czynności. Nie zgadzamy się z decyzją prokuratury i przed sądem będziemy chcieli wykazać, że jest ona błędna – powiedział adwokat Kamila D.,  Łukasz Isenko.

 
Aktualnie dziennikarz przebywa w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim i spędzi tam kolejną noc, ponieważ dopiero w poniedziałek sędzia Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim zdecyduje, czy go aresztować.

 

 

 


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

loko ~loko (Gość)30.07.2019 03:37

Czyli według sędziego nie było zagrożenia bo samochód miał asystenta ruchu ?

Wsadzić takiego sędziego na tylni fotel albo puścić na pasy przed takiego pijanego kierowcę i zobaczymy czy zrobi kleksa ze strachu …
Szkoda, że pan Kamil mediateki nie odwiedził …

00


Mr X ~Mr X (Gość)28.07.2019 23:34

Łatwo kogoś ocenić negatywnie.Alkohol zmienia Ludzi , Puszczaja hamulce , emocje itp .Człowiek pijany jest czasem nieobliczalny .Ale czy w tym przypadku Państwo nie je jest winne sprzedając narzędzie przestepstwa w tym przypadku alkohol czerpiąc zyski z akcyzy i podatku ?

114


kiki ~kiki (Gość)28.07.2019 18:50

Ciekawe czemu na TVN nic nie mówią

243


gość ~gość (Gość)28.07.2019 22:20

Pijesz nie jedziesz a on pojechał.Kodeks karny Wszystkich obowiązuje jednakowo nawet i takich zTVN.

182


Elżunia ~Elżunia (Gość)29.07.2019 10:43

Nie ma usprawiedliwienia dla jeżdżących pod wpływem alkoholu.

20


gość ~gość (Gość)28.07.2019 22:16

Jak go wypuszcza to my też będziemy jeździć po pijaku ha ha ale nasza władza wie co robi super

61


buffon ~buffon (Gość)28.07.2019 22:14

pewnie nikogo mu nie dali pod cele na ochronkach skolnych jest

41


gość ~gość (Gość)28.07.2019 21:48

A co mają mówić.Zachowali się z klasą nie robią afery.

212


gość ~gość (Gość)28.07.2019 19:25

Ciekawe czy będą o tym mówić w TVN

133


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat