Znamy wyniki Festiwalu Folkloru Miejskiego

ePiotrkow Poniedziałek, 07 września 20202 2660
Tegoroczna, XVI już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się... w sieci. W związku z pandemią koronawirusa uczestnicy wydarzenia prezentowali się widzom online. Kto okazał się najlepszy?
fot.: FB Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego - Piotrków

O tegorocznej imprezie za pośrednictwem Facebooka opowiedział Marek Doleciński ze Stowarzyszenia Folkloru Miejsckiego AGRAFA, organizator Festiwalu. - Chcę by każdy uczestnik traktował tę edycję muzycznych zmagań wyjątkowo. Jak zawsze w naszym Festiwalu nie ma przegranych. Poradziliśmy sobie doskonale z organizacją imprezy w czasie pandemii, za co wszystkim bardzo dziękuję. Pokazaliśmy wszystkim, że kapele były, są i będą. Wszystkim gratuluję z całego serca. 

 

Tym razem do konfrontacji muzycznych stanęło 20 kapel. Ostatecznie jury XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:

 

I miejsce - Kapela z Szaconkiem z Włocławka

II miejsce - Stylowa Orkiestra Taneczna z Lublina

III miejsce - Warszawska Kapela z Targówka

 

Wyróżnienia - Przasnyska Kapela Podwórkowa, Lwowska Kapela Podwórkowa "Ta Joj" z Przemyśla, Kapela "Nicponie" z Warszawy 

Wyróżnienia specjalne - Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, Kapela „Klawa Ferajna” z Białej Podlaskiej

 

Nagroda publiczności - Warszawska Kapela z Targówka

 

Poniżej prezentacja zwycięzców XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego.

 

 

Wszystkie występy znajdziecie na facebookowym profilu Ogólnopolskiego Festiwal Folkloru Miejskiego - Piotrków.

 

W tym roku przyznano również wyróżnienia indywidualne dla wokalistów i instrumentalistów. 

 

Organizatorami imprezy byli przedstawiciele Stowarzyszenia Folkloru Miejsckiego AGRAFA oraz Kapela Fakiry. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Łódzkiego. 


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pytek ~pytek (Gość)07.09.2020 11:54

miasto też patronem było?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat