Znamy już wyniki tegorocznych matur

Strefa FM Piątek, 06 lipca 20184 8727
Piotrkowscy uczniowie najlepsze wyniki, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, osiągnęli z języka angielskiego. W tym roku, najgorzej wypadły matematyka i rozszerzony WOS.
fot.archiwum epiotrkow.pl

Początek wakacji dla maturzystów zawsze oznacza ogromny stres, gdyż właśnie wtedy poznają wyniki egzaminu dojrzałości. Piotrkowscy uczniowie w tym roku zdecydowanie najlepiej spisali się na testach językowych. Na 1046 zdających średni wynik to 67%. Równie dobrze wypadł egzamin z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym (59,3%), ale zdawały go jedynie 3 osoby. 

 

W Piotrkowie najlepszą "zdawalnością" pochwalić się mogą uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego (99,5%). Bardzo dobrze wypadli też licealiści z III LO (96,4%) oraz II LO (90,2%).  Tradycyjnie największą trudność maturzystom sprawiła matematyka. 

 

W województwie łódzkim do tegorocznej matury przystąpiło 15 697 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Egzamin zdało prawie 80% z nich (79,6%). Prawie 6% (5,7) nie zdało z więcej niż z jednego przedmiotu. 

 

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.07.2018 21:58

Kaufland Rokszyce, Haering, Cooper itd. Już na Was czekają.

42


gość ~gość (Gość)06.07.2018 14:45

Nie martwcie się drodzy maturzyści. Na prywatne uczelnie można się dostać jeszcze przed poprawkami matur!

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat