Znalazła portfel i nie oddała zguby. To przestępstwo!

Policja KMP PiotrkówOpoczno Wtorek, 15 września 202020 5455
Znajdujesz portfel na ulicy, chowasz go do kieszeni, idziesz dalej, myśląc sobie „znalezione nie kradzione”. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że takie zachowanie to… przestępstwo. Nie zdawała sobie z tego sprawy pewna mieszkanka Opoczna. Kobiecie, podejrzanej o przywłaszczenie portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi, przedstawiono już zarzuty.
fot. pixabay

11 września opoczyńska policja została powiadomiona o przywłaszczeniu przez kobietę zgubionego w jednym z marketów w Opocznie portfela z dokumentami i gotówką (1300 zł). - Dzięki analizie zebranych informacji i na podstawie zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringu policjanci wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o popełnienie przestępstwa - 59 letnią mieszkankę Opoczna – informuje asp. szt. Barbara Stępień. - Kobieta przyznała się do przywłaszczenia portfela. Pieniądze zostały oddane właścicielowi. Jak ustalili mundurowi dokumenty kobieta wrzuciła do skrzynki na listy na terenie miasta, a portfel wyrzuciła na jednej z ulic. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.


Policja apeluje i przypomina!

Znalazłeś telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy? Nie oddałeś ich właścicielowi! Uważaj! To przestępstwo lub wykroczenie! Ta sama reguła dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych. Płacenie zbliżeniowo znalezioną kartą bankomatową traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat więzienia. - Znamy wszyscy powiedzenie „Znalezione nie kradzione”. To mylne przeświadczenie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Już małe dzieci uważają, że jeżeli coś znajdą, to należy do nich. Nic bardziej mylnego! Znalazłeś cudzą rzecz ruchomą – musisz ją oddać – podkreśla rzecznik opoczyńskiej komendy policji.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja bym nie oddał ~Ja bym nie oddał (Gość)15.09.2020 12:51

A jak ktoś znajdzie walizkę z pieniędzmi pochodzącymi z napadu na bank? Ciekawe kto by oddał gdyby znalazł kilka milionów?

81


gość ~gość (Gość)15.09.2020 12:34

Do tej pory nie wiem gdzie są pieniądze z komunii.

113


uważny ~uważny (Gość)15.09.2020 12:48

Jak można zgubić portfel w markerze?

22


no ~no (Gość)15.09.2020 12:44

To samo dotyczy kradzieży psów, kotów, koni, rowerów itd. Zgłaszajmy na policję każde zaginięcie!

30


gość ~gość (Gość)15.09.2020 12:33

Kradzione nie tuczy .

22


gość ~gość (Gość)15.09.2020 12:05

Oczywiscie,ze znalezione nie jest nasze.Bo nalezy do najwiekszego bossa zlodziejskiego,czyli Panstwa.

83


gość ~gość (Gość)15.09.2020 12:14

Taa napewno bym oddal.Ważne że dokumenty oddała

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat