Zmotywuj dziecko do nauki. Bezpłatne szkolenie dla rodziców

ePiotrkow Środa, 23 września 20201 1438
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie zaprasza na szkolenie dla rodziców „Motywacja dziecka do nauki”. W czasie spotkania rodzice uzyskają informacje, jak budować i pielęgnować wewnętrzną motywację dziecka do nauki. Dowiedzą się, dlaczego presja i motywacja zewnętrzna bywa mało skuteczna oraz jakie czynniki powodują, że motywacja dziecka spada i co ją blokuje. Otrzymają też wskazówki i podpowiedzi, jak rozmawiać z dzieckiem.
fot. pixabay

Tematyka spotkania obejmie następujące zagadnienia:

•    Czynniki wpływające na poziom motywacji dziecka do nauki

•    Motywacja zewnętrzna i wewnętrzna

•    Techniki wzmacniania wraz z ćwiczeniami

•    Cele związane z uczeniem się (zamiłowanie do nauki a zdobywanie dobrych ocen)

•    Dostosowanie warunków do uczenia się

•    System kar i nagród

•    Współpraca rodziców z wychowawcą i pedagogiem

 

Spotkanie poprowadzi Marta Maroń – psycholog i pedagog z Ośrodka Psychologiczno Edukacyjnego Medivia w Łodzi. Szkolenie odbędzie się 2 października o godz. 18.00 w auli Mediateki 800-lecia w ramach projektu „CzytaMY i rozwiJAmy”. Liczba miejsc jest ograniczona. Bezpłatną wejściówkę można odebrać w Mediatece lub w Filii MBP nr 1.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cyt ~cyt (Gość)23.09.2020 19:20

W tej celowej zadymie robionej cały czas w szkołach i dookoła nas, nikt wkrótce nie będzie miał motywacji do życia, ale to celowe wykańczanie naszej psychiki.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat