Zmierz ciśnienie i poziom cukru podczas zakupów

Strefa FM Wtorek, 21 maja 20193 3076
Każdy, kto we wtorek i w piątek będzie robił zakupy w pobliżu piotrkowskiej hali targowej może zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru w namiocie ustawionym w ramach akcji Twoje serce twoim życiem przez przedstawiciel piotrkowskiego Starostwa Powiatowego i piotrkowskiej "Krwinki".

Ładuję galerię...

Namiot postawiono w jednej z alejek nieopodal hali targowej.


- Ludzie skorzystają, skontrolują i będą wiedzieć jak dalej postępować, sama zmierzyłam ciśnienie, które jak mi powiedziano jest koncertowe - zdradziła nam jedna z przebadanych kobiet.


- Jeśli mieszkańcy uznają, że taka akcja jest potrzebna, to będziemy ją chcieli kontynuować także podczas wakacji, nie tylko w Piotrkowie Trybunalskim, ale również w miejscowościach powiatu piotrkowskiego. W tej chwili ustalamy gdzie i kiedy odbywają się podobne targowiska i będziemy chcieli się tam niebawem pojawić - dodaje Dariusz Magacz, wicestarosta powiatu piotrkowskiego.


Przez kilkadziesiąt minut przebadano kilkadziesiąt osób. Każdemu mierzono ciśnienie i poziom cukru we krwi, a jeśli wykryto jakieś nieprawidłowości, kierowano taką osobę do odpowiedniego specjalisty.


- W ten sposób chcemy propagować zdrowy styl życia i odżywiania. Jeśli wykryjemy jakieś nieprawidłowości, kierujemy do lekarza specjalisty lub lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, przed chwilą przyszła na przykład pani, która nigdy nie badał poziomu cukru, a okazało się, że glikemia w tym przypadku była bardzo wysoka. Po przeprowadzeniu saturacji u tej pani okazało się ponadto, że skarży się także na duszności w klatce piersiowej, skierowaliśmy ją w trybie pilnym do lekarza - podsumował Robert Szulc, prezes Piotrkowskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi "Krwinka"


Pilotażowo akcja ma być prowadzona we wtorki i piątki w pobliżu piotrkowskiej hali targowej do końca czerwca, od godziny 8.00.

 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

X2 ~X2 (Gość)21.05.2019 15:11

Po co takie akcje skoro nic z tego nie wynika . Pada słowo skierowano do specjalisty lub lekarza rodzinnego. Co ci lekarze mogą w praktyce nic. latami można chodzić i szkoda czasu na zwykłą morfologię bo z niej nic nie wynika i jedynie rozszerzony zakres badań coś może pokazać ale powiedz rodzinnemu by zrobić rozszerzone badanie tarczycy czy próby wątrobowe lub czynniki reumatoidalne,te podstawowe wszystkie będą w normie a pacjent może byc poważnie chory i o tym nie wiedzieć. W Piotrkowie nie ma do kogo iść poziom służby zdrowia w tym mieście dobił dna. Nie dość ,że sama jakość świadczeń jest marna to personel wypadało by wysłać na szkolenie z zachowań osobistych. Wystarczy do Bełchatowa jechać lub Warszawy inny świat nie to co u nas ale ja myślę ,że dlatego tutaj tak jest bo mentalność ludzi tu pracujących jest na zerowym poziomie . Jak dla mnie lekarz rodzinny ma wystawić receptę na to co chcę i nie dyskutować a co do leczenia to sam sobie z tym radzę

01


gość ~gość (Gość)21.05.2019 13:26

Nie ma co liczyc po zakupach

20


gość ~gość (Gość)21.05.2019 11:35

Ciśnienie po policzeniu wydanych pieniędzy niądz na zakupy super akcja

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat