Zmiany w uchwale antysmogowej. Czym nie można będzie palić?

Strefa FMŁódzkie Niedziela, 22 października 201732 9471
Zaczął się sezon grzewczy i znów będziemy się zmagać ze smogiem, tymczasem W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zebrał się zespół antysmogowy, składający się z fachowców i osób zaangażowanych w poprawę powietrza na terenie województwa. Powołał go marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
pixabay.com

Na pierwszym spotkaniu przedstawiono uwagi i opinie, które wpłynęły do Urzędu w ramach przeprowadzonych konsultacji społecznych dotyczących uchwały antysmogowej mającej obowiązywać na terenie województwa łódzkiego. W spotkaniu wziął udział również przedstawiciel piotrkowskiego magistratu. - Oprócz działań miasta, zarówno działania na szczeblu województwa, czyli marszałka, jak i krajowym są niezbędne – mówił Adam Karzewnik, wiceprezydent miasta.

 

Po dyskusji zaproponowano cztery zmiany w uchwale przewidujące m.in. przyspieszenie wprowadzenia zakazu używania paliwa najgorszej jakości (z października na maj 2018 r.) tak, by przepis obowiązywał już przez cały kolejny sezon grzewczy; czy zakaz wykorzystywania węgla brunatnego w domach i mieszkaniach prywatnych. Wprowadzony został też zapis, że właścicieli domków letniskowych będą obowiązywały takie same kryteria, jak mieszkańców domów całorocznych. Przypomniano też, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska rozdysponował w tym roku prawie 28 mln zł, które samorządy przeznaczą na przystosowanie źródeł ciepła do nowych standardów. Samorząd województwa będzie też wnioskował o kolejne środki na ten cel.


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Neo Neoranga24.10.2017 07:57

Cytuję:
Zaczął się sezon grzewczy i znów będziemy się zmagać ze smogiem,
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/Zmiany-w-uchwale-antysmogowej.-Czym-nie-mozna-bedzie-palic-,30133[/cytat]Tak dla jasności to zmagamy się z nim cały rok, nie tylko w tym konkretnym okresie.

10


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)22.10.2017 18:42

Cytuję:
Po dyskusji zaproponowano cztery zmiany w uchwale przewidujące m.in. przyspieszenie wprowadzenia zakazu używania paliwa najgorszej jakości (z października na maj 2018 r.) (...) W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zebrał się zespół antysmogowy, składający się z fachowców i osób zaangażowanych w poprawę powietrza na terenie województwa


A ci "fachowcy" nie zauważyli, że w propozycji zmian jest poważny BŁĄD LOGICZNY?!
Jeśli by poważnie potraktować zakaz używania paliwa najgorszej jakości, to jedyną drogą realizacji byłoby dopuszczenie do użytku WYŁĄCZNIE JEDNEGO konkretnego rodzaju paliwa, w dodatku z tego samego jednego źródła!
Jeśli dopuszczone do użytku będą różne rodzaje paliw (co najmniej dwa, nie musi ich być "pińcet"...), to zawsze będzie można wśród nich wskazać "paliwo najgorszej jakości"!
Zatem określenie "paliwo najgorszej jakości" nic nie mówi o jakości...
Czy o facecie, który zajął ostatnie miejsce na zawodach strongmanów, powiedzielibyśmy, że jest "słaby"? Czy informacja w mediach pt. "Zmarł najstarszy człowiek na świecie" oznacza, że na świecie nie ma już "najstarszego człowieka"?
Fachowcy... eksperci... sraty taty, dupa w kraty...

121


Gość. ~Gość. (Gość)22.10.2017 16:18

Skoro wszyscy tak bardzo boją się tego smogu, to niech naprawdę powiedzą, jakie teraz będą koszty wymiany pieców na takie, które będą zgodne z nowymi przepisami ustawy. To na pewno będzie przynajmniej kilka tysięcy złotych i co teraz z osobami, których nie będzie stać na przejście z ogrzewania węglem na ogrzewanie gazowe, czy też olejowe? Mają w zimnie siedzieć?

141


pikuś ~pikuś (Gość)22.10.2017 22:30

Rachunek do NATO za to co rozpylają na niebie, tylko mi nie wciskać, że to smugi kondensacyjne, bo takowe po 10 minutach znikają. To guw...o, które jest rozpylane na niebie po 3-4 godzinach tworzy w niskich pułapach nad ziemią jakby siatkę wypełnioną dużymi wacikami lub jak jest wiatr wały jak olbrzymie szare fale na morzu. Naprawdę zapomnieliście jak wyglądają chmury utworzone z pary wodnej, to dziadostwo blokuje odpływ z ziemi ciepłego zanieczyszczonego powietrza i się dusimy. Dawniej był bardzo kopcący przemysł, mnóstwo kominów, bo opalano piecami nawet w kamienicach w dużych miastach, a zimą było słonecznie, mroźnie i rześkie powietrze, którym się świetnie oddychało, a słońce powodowało, że organizm sam produkował witaminę D3 i nie było, żadnych depresji.

75


Witek ~Witek (Gość)23.10.2017 08:25

Ci fachowcy z urzędu mają wyprane mózgi nie pojmują ,że nic nie da wymiana pieców nawet żeby wstrzymać ruch pojazdów to nic nie zmieni. Na propagandzie smogu zbija się kasę bo o to chodzi i to taki sam przekręt jak z wiatrakami bo już jedna z firm amerykańskich domaga sie od Polski jak dobrze pamiętam 27 mililonów dolarów. Po to było podpisywać umowę Ceta by nas grabili

52


Pietrek Pietrekranga22.10.2017 12:56

A czy ta ustawa nie ma czasem na celu uzależnienia społeczeństwa od jednego dostawcy paliwa którym zostaje gaz (który mamy nadrozszy w europie)
A jak już Piotrków chce byc taki anty smogowy to wezmie sie za swoje mzk i autobusy które kopca jak stara lokomotywa. Po co kupili "nowe" autobusy ktore juz chyba nikt nie chcial. Zamiast ladowac kase w kibel zwany mediateka trzeba bylo zainwestowac a autobusy z norma euro 6

300


aneta ~aneta (Gość)22.10.2017 21:54

Witam.. Mój ojciec ma raka płuc, wykryty w lutym tego roku. Nigdy nie palił i nie był tez palaczem biernym jednak mieszkał całe życie w zanieczystrzonym środowisku.... Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy Konopna Farmacja Poznań i kupił tam ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % , napisze stronę choć co nie który będą odbierać to za reklamę www konopiafarmacja pl , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud. .... to lepiej jest umierać na raka niż wymieniać bo szkoda kasy ?? co wy piszecie !!

31


C ~C (Gość)22.10.2017 21:24

Podobno Polska węglem stoi a zabraniają węglem palić paranoja

62


borowik ~borowik (Gość)22.10.2017 12:27

[zakazu używania paliwa najgorszej jakości ]
Dlaczego używania, a nie jego sprzedaży ? Nikt w domu linijką nie zmierzy jakości węgla.

300


mom ~mom (Gość)22.10.2017 19:30

Cytuję:
Zaczął się sezon grzewczy ........ zebrał się zespół antysmogowy, składający się z fachowców i osób zaangażowanych .......

Jacy fachowcy - rozumiem, że anonimowi ........ co sobą prezentują ..... oczywiście nieudaczni nauczyciele historii, którzy nie załapali się na korepetycje .......... jakie wynagrodzenie za taką ciężką i odpowiedzialną pracę ........ tylko nie Profesorowie Nauk, to nie fachowcy, to wizionerzy ........

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat