Zmiany w kursowaniu autobusów MZK na Wszystkich Świętych

Strefa FM Czwartek, 31 października 201910 2444
Początek listopada to czas, kiedy masowo odwiedzamy groby bliskich. Warto skorzystać z transportu zbiorowego, zarówno ze względu na wzmożony ruch samochodowy, jak i remonty niektórych ulic w mieście.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Przypominamy o zmianach w kursowaniu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie:


1 listopada kursują według rozkładu niedzielnego
2 listopada kursują jak w soboty
3 listopada jak w niedziele


Od 31 października do 3 listopada linie nr: 0, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 w godzinach 8.00 – 18.00 kursami w kierunku dworca PKS podjeżdżać będą na przystanek Wojska Polskiego/Cmentarna.


Dodatkowo 31 października od godziny 12 do 3 listopada do godz. 18 linia 0 zostanie skrócona do ronda przy zbiegu ulic Spacerowej i Partyzantów.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Eduardo ~Eduardo (Gość)31.10.2019 20:37

Większość miast stara się zachęcić mieszkańców do podróżowania 1 listopada transportem publicznym. Ale nie Piotrków. A nawet wręcz przeciwnie. Szereg miast np. na ten dzień proponuje bezpłatną komunikację. Zrobiło to m. in. Radomsko. U nas niestety nie. Jeśli ktoś nie zaopatrzył się bilety zawczasu, pozostanie mu zakup biletu u kierowcy za 3 zeta, bo jutro wszystko pozamykane. Parking przy cmentarzu myślę, że będzie po 5 zeta, więc już w 2 osoby sie opłaca, a jeszcze człowiek nie jest uwiązany do rozkładu. Do rozkładu czyli nie wiadomo kiedy.
Trasy MZK w Piotrkowie sa tak ułożone, że nie przebiegają blisko cmentarza. Zmiana kursów na przystanek Wojska Polskiego/Cmentarna niewiele daje, bo do cmentarza, zwłaszcza nowego, jest kawał drogi, a "oszczędzamy" w zasadzie tyle co przejście od sądu , bo tam by raczej wszyscy wysiadali, więc raczej lipa.
Kurs ul. Spacerową skrócony, więc kolejna lipa. Jedyny kurs pod cmentarz jest skrócony. Tak wiem, zaraz ktoś powie, że i tak by MZKa utkneła w korku na Spacerowej. Może i tak, ale część ludzi z pewnością wolałaby postać w korku niż iść taki kawał pieszo. Mam na myśli osoby starsze, dzieci itd. a niekoniecznie wygodniaków, co musza dojechać pod samą bramę.
Co na to np. Radomsko ? Ano. Jak wspomniałem będzie tam można jechać bezpłatnie. Kursów będzie więcej, bo te jadące blisko cmentarza będą miały dodatkowe kursy. A jakby tego było mało to część linii będzie miała zmienione trasy by jechać obok cmentarza. U nas dokładnie na odwrót.
Czy nie można by uruchomić choćby jednej linii, która by jechała np. POW, Słowackiego, Wojska Polskiego, Jerozolimska, Spacerowa, Rolnicza, Mickiewicza i znów do POW ? Innymi kursami ludzie by mogli podjeżdżać na POW lub Słowackiego i stamtąd ten dodatkowy kurs by woził ludzi pod cmentarz. Dzięki temu na pewno udałoby się częściowo ograniczyć ruch samochodów przy cmentarzu. Ale po co robić coś dla ludzi ??
Jakby tego było mało. Zobaczcie sobie jak wieczorem wyglądają wskaźniki na Airly. W chwili obecnej tam gdzie mają się zatrzymywać MZki, czyli na Wojska Polskiego/Cmentarna PM 10 wynosi 1200 % normy a PM 2,5 1364%. Dużo zdrowia życzę. Inne miasta w dni smogowe też mają bezpłatną komunikację miejską, ale nie Piotrków. Co tam, że norma przekroczona ponad 13 razy !! Ale w koło jest wesoło.

100


~PT ~~PT (Gość)31.10.2019 19:39

Wstyd. Przez te trzy dni weekendu emz-ki powinny być bezpłatne. Ale żeby to wprowadzić to trzeba być....

50


gość ~gość (Gość)31.10.2019 14:14

A "Mafio-bus" jeździ jak mu się podoba i gdzie chce i jak chce... :) rozkład jazdy go wyprzedza!
Epoka kamienia upanego.... :):):)d

71


Rozczarowana ~Rozczarowana (Gość)31.10.2019 11:41

A już myślałam, że zmądrzeli i zmieniają rozkład jazdy na najbliższy rok z powodu remontu Wojska Polskiego i objazdów.

111


gosciu ~gosciu (Gość)31.10.2019 11:18

po co jakies zmiany.mzk i tak jezdzi w cały świat

121


gość ~gość (Gość)31.10.2019 11:06

Zmiany to już są ....Na lepsze

80


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)31.10.2019 11:02

To całe mzk i trasy emzetek to jakieś średniowiecze... ehh.

132


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat