Zmiany w Piotrcovii, zmiany w lidze

Strefa FM Piątek, 19 lipca 201913 2731
Niebawem powstanie spółka MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej Marek Ostrowski, prezes Piotrcovii. Z dziennikarzami oprócz niego spotkały się także zawodniczki oraz nowy trener Krzysztof Przybylski.
Fot.: K. Budny.

 9 lipca odbyło się Walne Zgromadzenie Zarządu Piotrcovii, podczas którego ustalono plan na najbliższy sezon. Działacze podjęli m.in. decyzję dotyczącą utworzenia spółki MKS Piotrcovia Z.o.o., większość procedur w tej sprawie już załatwiono.

 

 - Podczas tego zebrania pan Witold Kopertowski zrezygnował z funkcji członka Zarządu i Stowarzyszenia. W Zarządzie Stowarzyszenia pozostali Zdzisław Majsak, Kamil Zięba i ja - powiedział prezes Piotrcovii Marek Ostrowski. - Jak już wcześniej informowaliśmy otrzymaliśmy stosowną licencję na grę w PGNiG Superlidze, w której będzie rywalizować osiem zespołów, oprócz naszego będą to Start Elbląg, Zagłębie Lubin, MKS Lublin, AZS Koszalin, Ruch Chorzów, KPR Kobierzyce i JKS Jarosław. Powitaliśmy już prawie wszystkie nowe zawodniczki: Aleksandrę Oreszczuk i Aleksandrę Dorsz, z kolei Lucyna Sobecka, dołączy do nas niebawem, ponieważ aktualnie uczestniczy w zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Warnie. Przypominam też, że dołączyły do nas dwie Brazylijki Danielle Cristina Joia i o rok młodsza Vitoria Macedo, mistrzyni Hiszpanii. Ta pierwsza uczestniczy w Mistrzostwach Panamerican w Limie i rozpocznie treningi z naszą drużyną pod koniec lipca lub w sierpniu - podsumował Marek Ostrowski.

 

Działacze zamierzają jeszcze podpisać kontrakt z prawą rozgrywającą, rozmawiali już z kilkoma zawodniczkami, które wybrały jednak oferty innych klubów. Tymczasem pozostałe zawodniczki już w środę rozpoczęły treningi.

 

 - W przyszłym tygodniu rozpoczniemy taki mały obóz przygotowawczy, przed dwa tygodnie będziemy trenowali dwa razy dziennie. Pierwszy sparing rozegramy w sierpniu z KPR Gminy Kobierzyce we własnej hali. 9 i 10 sierpnia weźmiemy udział w turnieju w Kielcach. 13 sierpnia prawdopodobnie przyjedzie do nas zespół z Żor. 16 i 17 sierpnia zorganizujemy turniej w Piotrkowie Trybunalskim, a po nim rozegramy jeszcze dwa sparingi. Ten zespół ma duży potencjał, uważam, że jeśli dołączy do nas jeszcze jedna rozgrywająca, będziemy mogli walczyć o miejsce w środku tabeli - powiedział Krzysztof Przybylski, nowy trener Piotrcovii, który przed laty wprowadził do PGNiG Superligi zespół Piotrkowianina, dlatego - jak sam powiedział - chętnie wrócił do Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Nowym kapitanem zespołu została bramkarka Daria Opelt.

 

 - To dla mnie ogromne wyróżnienie, jestem dumna, że mogę pełnić tę funkcję. W tej chwili poznajemy nowe zawodniczki i nowego trenera - powiedziała nowa kapitan zespołu, która zastąpiła na tym stanowisku Annę Wasilewską, a ta, przypomnijmy, postanowiła zakończyć karierę.

 

W piątek prezes Marek Ostrowski weźmie udział w spotkaniu z działaczami PGNiG Superligi, podczas którego ustalane będą szczegóły dotyczące samych rozgrywek, które prawdopodobnie zostaną podzielone na cztery rundy. Jak zapewnił prezes klub już nie jest zadłużony, wszystkie zobowiązania zostały uregulowane, jego zdaniem według działaczy związkowych Piotrcovia jest aktualnie jednym z dwóch najlepiej zorganizowanych klubów w całej lidze, niewykluczone też, że niebawem dołączą nowi sponsorzy. Mecze naszych piłkarek, podobnie jak piotrkowskich szczypiornistów, będzie można oglądać na antenie stacji TVP Sport.

 


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.07.2019 18:50

Teraz trzeba pomyśleć jak zwiększyć frekwwncje na meczach... Ja i tak będę, kupię karnet jak co roku, ale trzeba nowych kibiców zachęcić...

33


gość ~gość (Gość)22.07.2019 13:05

Do wszystkich negatywnie nastawionych - jesteście żałośni a wasze komentarze wynikają z ciężkiej zazdrości zamiast wieszać na Kimś psy mogliście wziąść się za prezesurę i włożyć tyle serca nerw i wysiłku co obecny Prezes ( o kwestiach finansowych nie wspomnę )

83


gość ~gość (Gość)22.07.2019 12:56

Do wszystkich negatywnie nastawionych - jesteście żałośni a wasze komentarze wynikają z ciężkiej zazdrości zamiast wieszać na Kimś psy mogliście wziąść się za prezesurę i włożyć tyle serca nerw i wysiłku co obecny Prezes ( o kwestiach finansowych nie wspomnę )

43


,bosEnBos ~,bosEnBos (Gość)20.07.2019 13:55

zmiany a zmiany? moze zmiany u góry tych panów zapowietrzonymi bojlerami moze im juz podziekować tak mozna nazwac zmianami w klubie

24


gość ~gość (Gość)19.07.2019 23:34

"wszystkie zobowiązania zostały uregulowane" hi hi hi

35


~Babcia ~~Babcia (Gość)20.07.2019 11:51

Zarząd się wreszcie wzmocnił.

52


anin ~anin (Gość)19.07.2019 13:24

dobra reklama jest potrzebna aby zapełnic

40


gość ~gość (Gość)19.07.2019 12:22

Dobrze się zapowiada, oby to nie tylko w zapowiedziach zmierzało w dobrym kierunku ale przełożyło się też na wyniki zespołu i faktycznie dobrą organizację. Środek tabeli jak najbardziej realny, kapitan też wybrana dobrze. Powodzenia Dziewczyny w nadchodzącym sezonie!

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat