Zmiany w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy

Region Wtorek, 03 sierpnia 20215 2439
W symbolicznym przekazaniu stanowiska uczestniczyli wójt Marceli Piekarek, z-ca wójta Krzysztof Jędrzejczyk, skarbnik gminy Anna Kaźmierczak oraz pracownicy.

 - W imieniu swoim, pracowników urzędu i wszystkich mieszkańców, pragnę podziękować Jerzemu Korytkowskiemu za jego pracę na rzecz gminy. Dziękuję za wspaniałą atmosferę i wszystkie wspaniałe rzeczy, w których mogliśmy uczestniczyć - mówił wójt Marceli Piekarek, podkreślając liczne zasługi odchodzącego dyrektora. Pamiątkowy list i podziękowania w imieniu pracowników samorządowych odczytał Krzysztof Jędrzejczyk.
 

Jerzy Korytkowski stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pełnił od 1997 roku (od 1997 do 2013 roku dyrektor Domu Kultury w Moszczenicy a od 2013 roku, po powołaniu do życia Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy, dyrektor GOKiS).

 

Jerzy Korytkowski to pomysłodawca wielu inicjatyw kulturalnych w gminie Moszczenica m.in.: współzałożyciel znanej i lubianej Kapeli Tolka Gałązki, kabareciarz, autor tekstów, laureat wielu nagród na przeglądach i festiwalach (m.in. I – miejsce w kat. gawędziarzy podczas Wojewódzkiego Przeglądu Ruchu Artystycznego Ruchu Seniorów w Skierniewicach czy wyróżnienie w kategorii solistów w Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów w  Radomsku), a także miłośnik sportu, przyrody. Był również radnym Rady Powiatu Piotrkowskiego dwóch kadencji, w latach 2006 – 2014. Za swoją pracę w 2015 roku otrzymał tytuł honorowego „Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego”.


Żegnając się ze swoimi współpracownikami nie ukrywał wzruszenia. A jakie ma obecnie plany? 

- Planuję,  przede wszystkim, poświęcić więcej czas wnukom, dla których przez charakter pracy nie miałem tyle czasu ile bym chciał. Mam trochę zaległości w lekturze – a bardzo lubię czytać. Mam nadzieję, że będzie też czas, na upragnionej emeryturze, by zadbać o zdrowie. Z małżonką bardzo lubimy piesze i rowerowe wycieczki.

 
Odchodzący dyrektor, jako symbol kontynuacji wręczył  swojemu następcy nową pieczątkę.


Nowy dyrektor podkreśla, że poprzeczka została wysoko postawiona. - Przed nami kolejne wyzwania. Mam nadzieję, że razem z zespołem im podołamy - mówi nowo powołany dyrektor.


Włodzimierz Kaźmierczak ma 39 lat. W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu  pracuje od 2013r., ma wykształcenie wyższe, to były zawodnik klubu sportowego GLKS Włókniarz Moszczenica,  członek OSP Moszczenica, żonaty, ojciec dwójki dzieci.

 
W GOKiS odpowiedzialny był do tej pory za sprawy administracyjne, układanie harmonogramów pracy, organizację i nadzorowanie przebiegu ferii zimowych i wakacji dla dzieci z terenu gminy Moszczenica oraz m.in. za organizację turniejów sportowych np. Memoriału im. Romana Kaźmierczaka, Turnieju im. Krzysztofa Sławskiego, organizację Mistrzostw w halową piłkę nożną strażaków z OSP z terenu gminy Moszczenica.

 

 

mat. UG Moszczenica


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zainteresowany ~Zainteresowany (Gość)06.08.2021 14:46

A kiedy ogłoszono konkurs na to stanowisko?

00


Miś ~Miś (Gość)05.08.2021 11:34

"Niesamowity" zakres obowiązków i " wspaniałe " doświadczenie.

00


Lenka ~Lenka (Gość)04.08.2021 10:09

Układy, układziki..

10


go?ć_gosia ~go?ć_gosia (Gość)04.08.2021 09:47

Sami swoi

10


M.di ~M.di (Gość)03.08.2021 20:10

Moszczenickie kolesiostwo.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat