Zmiany na skrzyżowaniu wprowadzone

Strefa FM Sobota, 29 lipca 201739 18898
Z pewnością ta wiadomość ucieszy wszystkich kierowców poruszających się po piotrkowskich drogach. W końcu doczekaliśmy się zmian na jednym z najważniejszych skrzyżowań w mieście.
fot. pakwi

Teraz na skrzyżowaniu Armii Krajowej/Piłsudskiego/Sikorskiego ze środkowego pasa można jechać również na wprost. Przypomnijmy, jak informował Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie, zmiany na skrzyżowaniu miały zostać wprowadzone jeszcze przed wakacjami. Ze względów niezależnych od ZDIUM-u oznakowanie miało być zmienione miesiąc później.


Kontrowersje wśród kierowców wzbudzał fakt, że w kierunku Dmowskiego i Żelaznej można było jechać tylko z jednego pasa, a to przyczyniało się do powstawania korków. Teraz jeden z lewoskrętów został wzbogacony o możliwość jazdy na wprost. Dzięki temu ruch na skrzyżowaniu ma być płynny.


Zainteresował temat?

16

0


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga21.03.2019 21:46

Zauważyłem ostatnio, że na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej - Al. Piłsudskiego dla relacji południe -> wschód nie działa zielona strzałka. Zgłosiłem to telefonicznie do Straży Miejskiej i po kilku minutach otrzymałem telefon z SM, że ta strzałka została wyłączona przez zarządcę drogi. Na pozostałych 3 relacjach powyższego skrzyżowania zielone strzałki działają, więc wyłączenie jej na 1 relacji jest dla mnie niezrozumiałe.

20


gość ~gość (Gość)31.07.2017 12:06

A jakby tak jeszcze dorysować zawracanie?

50


Piotrkowianin Piotrkowianinranga03.08.2017 09:07

W ciągu ostatnich 2 dni dwukrotnie widziałem samochody skręcające z tego środkowego pasa w lewo bez kierunkowskazu. Oba miały tablice EPI? Przypadek? Nie sądzę.

51


Jakub ~Jakub (Gość)02.08.2017 12:01

Dzis w radiu Strefa FM, Pani odpowiedzialna za modernizacje wytykała piotrkiwskim kierowcom, że jeżdżą na pamięć. A na tych skrzyżowaniach, które wymieniłem wczesniej nie da sie przejechać zgodnie z przepisami, bo są źle oznakowane. Najśmieszniejsze jest to, że w naszym miescie jest ośrodek egzaminacyjny i zdają w nim przyszli kierowcy. I pewnie uczą się jeździć na pamięć. Brawo dla osób zarządzających oznakowaniem dróg. Może ta Pani sama nie ma prawa jazdy?

30


Vilam ~Vilam (Gość)31.07.2017 22:52

A może wreszcie pojawi się lewoskręt z Mickiewicza w Wojska Polskiego? Wystarczy naprzemiennie ustawić światła na Dąbrowskiego-Mickiewicza, jak np. na Kostromskiej z Wojska Polskiego i po problemie. Dzięki temu mieszkańcy Mickiewicz i przyległoci znów będą skomunikowani z resztą miasta,bo teraz, szczególnie przez utajniony remont al. Cmentarnych, muszą nadkładać kilkanaście kilometrów w objazdach. Swoją drogą autor tego utajnionego remontu powinien ponieść odpowiedzialność!

51


Vilam ~Vilam (Gość)31.07.2017 22:52

A może wreszcie pojawi się lewoskręt z Mickiewicza w Wojska Polskiego? Wystarczy naprzemiennie ustawić światła na Dąbrowskiego-Mickiewicza, jak np. na Kostromskiej z Wojska Polskiego i po problemie. Dzięki temu mieszkańcy Mickiewicz i przyległoci znów będą skomunikowani z resztą miasta,bo teraz, szczególnie przez utajniony remont al. Cmentarnych, muszą nadkładać kilkanaście kilometrów w objazdach. Swoją drogą autor tego utajnionego remontu powinien ponieść odpowiedzialność!

50


Jakub ~Jakub (Gość)31.07.2017 08:50

Czy osoby zarządzające sygnalizacja świetlną znają zasadę działania sygnalizatorów S-1, S-2, S-3? W tej chwili kierowcy mają informacje, że skrzyżowanie jest kolizyjne i można zawracać. Dodatkowo znaki F10 są nie zmienione ( informują, że nadal są tylko dwa pasy w lewo i jeden prosto i w prawo). Proszę sprawdzić oznakowanie sygnalizacją świetlną skrzyżowań: Kostromska/Wojska Polskiego, Armii Krajowej/Wojska Polskiego, Jerozolimska/Wojska Polskiego, Dworska/Sikorskiego. Prosze sprawdzic co oznacza sygnalizator S-3 i uzupełnić na tych skrzyżowaniach. Jeszcze oznakowanie poziome przy rondzie turbinowym. Jadąc ul. Sklodowska jest informacja o dwóch pasach na wprost z czego można jechac tylko lewym. Prosze zobaczyć jak duzo kierowców tam jest wprowadzonych w błąd. Pewnie musi dojść do kolizji, zeby ktoś to zmienił. Pozdrawiam

80


EP@ ~EP@ (Gość)30.07.2017 22:00

Kiedy w końcu zrobią porządek ze światłami na DK12 jadąc na Os. Wierzeje?! Sygnalizacja świetlna kompletnie tam świruje. W bardzo krótkich odstępach czasu potrafi zmieniać się kilkukrotnie. Zdumiewające, że priorytet przed zatłoczoną DK12 mają auta wyjeżdżające ze stacji benzynowej bo to pod ich dyktando sygnalizacja wariuje. Oby nikt tam nie zginął do czasu kiedy ktoś coś z tym absurdem zrobi.

30


ja ~ja (Gość)30.07.2017 19:07

ale przy belzackiej nadal stara tablica z dwoma lewoskrętami

30


loko ~loko (Gość)30.07.2017 14:33

Ile kosztowała ta przeróbka i kto za nią zapłacił ?? Stare oznakowanie niedostatecznie zostało usunięte i za miesiąc zleje się z nowym
Miejsca jest tam na 4 pasy i zapewne za jakiś czas ktoś wpadnie na genialy pomysł i tak zrobią i pan policjant się wypowie jako znawca

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat