Zmiany na budowanej A1. Znikną ronda w Jeżowie

GDDKiARegion Sobota, 29 maja 20217 5739
Od najbliższego wtorku (1 czerwca) kierowcy przemierzający budowę autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem mogą liczyć na znaczne ułatwienia i skrócenie czasu przejazdu.
fot. ilustracyjne | GDDKiA Łódź

W Jeżowie zlikwidowane zostaną dwa tymczasowe ronda, co pozwoli jadącym na kierunku północ – południe, po budowanej autostradzie A1, zachować płynność jazdy, bez konieczności oczekiwania i przejazdu przez ciasne ronda.

Kolejnym ułatwieniem, tym razem dla okolicznych mieszkańców, będzie oddanie wiaduktu na drodze powiatowej łączącej Siomki z Parzniewicami. - Dzięki temu przejazd z jednej strony budowanej drogi, na drugą, także będzie się odbywał bezkolizyjnie, a zatem znacznie szybciej, bezpieczniej i bez konieczności przymusowych postojów. Warty pokreślenia jest fakt, że piesi, przechodząc z jednej strony budowy na drugą, także będą znacznie bardziej bezpieczni, ponieważ nie będzie już konieczności przekraczania szerokiej i ruchliwej jezdni, dzięki temu, że wiadukt wyposażony został w wygodny, bezpieczny chodnik - wyjaśnia Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Nastąpią również pewne zmiany w organizacji ruchu dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Aby wyjechać na trasę główną będą musieli dotrzeć do węzła Kamieńsk lub do węzła Piotrków Trybunalski Południe, zależnie od tego, czy będą chcieli jechać w kierunku południowym, czy północnym. Jest to już rozwiązanie docelowe.

Wprowadzenie w życie nowej organizacji ruchu przewidywane jest około godziny 8.00 i potrwa do ok. 11.00. W tym czasie należy spodziewać się incydentalnie dodatkowych utrudnień i zatrzymań ruchu na czas kilku, a nawet kilkunastu minut.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_kierowca ~go?ć_kierowca (Gość)01.06.2021 04:17

Czy to takie ułatwienie to chyba jakiś żart piszącego. Teraz, aby wjechać na tą drogę trzeba specjalnie jechać do PT lub Kamieńska i wystać się po drodze w korkach. Naprawdę ekonomiczne ułatwienie, po prostu cudo.

30


Kazik ~Kazik (Gość)29.05.2021 21:31

Na budowie dziadostwo jakiego świat nie widział za komuny nie do pomyślenia by taki totalny bałagan był na każdym etapie budowy. Kierunek Bełchatów nad budowana trasą nie dość ,że slalomem trzeba jechać to dziury i nierówności na tym odcinku tędy jechać to szkoda auta niszczyć i nikogo to nie obchodzi jak widać . Gierek trasę od Warszawy do Katowic zbudował tyle lat wytrzymała i mogła by dalej być ale solidaruchom nie pasowało bo trasa komunistyczna trzeba wiec wszystko niszczyć bez żadnego powodu. Ten fajans co teraz budują może gwarancje przetrwa jak wiele dróg i wiaduktów tyle co wybudowanych a już kilka zamkniętych bo się sypią

1011


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)30.05.2021 12:43

Jak jesteś taki mądry to sam się weź i buduj A nie kłapiesz dziobem.do narzekania to wszyscy A G się znacie pojecia nie macie A zawsze macie coś do powiedzenia wielki rogowiec się odezwał.

53


kkjj ~kkjj (Gość)29.05.2021 19:52

Czekamy na kolejne wiadukty.

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat