Zmiana pogody w weekend

Strefa FMRegion Piątek, 11 czerwca 20210 4307
Ostatnie dni to piękna, słoneczna pogoda. Czy podobnie będzie w czasie nadchodzącego weekendu?

- W piątek temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie do 22-24 stopni Celsjusza - prognozują Łowcy Burz Łódzkie. - Wiatr w ciągu dnia będzie wiać z kierunku północnego i północno-zachodniego. Na terenie całego województwa możliwe są przelotne opady deszczu, a lokalnie także burze. Ze względu na bardzo rozproszony charakter konwekcji nie sposób przewidzieć, gdzie zagrzmi a gdzie nie. Ciśnienie w ciągu dnia utrzyma się na poziomie 1015 – 1016 hPa. Wiatr w ciągu dnia osiągnie w porywach do 30 km/h. W trakcie burz może powiać mocniej - do 75 km/h. Niewykluczone są również opady gradu.

 

W sobotę temperatura w ciągu dnia będzie się zmieniać. W godzinach popołudniowych zacznie spadać za sprawą napływu powietrza z północnego zachodu. O ile do południa na terenie województwa możemy spodziewać się temperatury na poziomie 20 stopni, to już po 18.00 spadnie ona do 12 stopni Celsjusza. W ciągu dnia możliwe jest pojawienie się burz, które miejscami mogą powodować szkody i straty. Podczas przechodzenia burz mogą pojawić się opady deszczu od 20 do 30 mm, porywy wiatru mogą osiągnąć do 75 km/h, możliwe są opady gradu. Ciśnienie w ciągu dnia nieznacznie spadnie i pod koniec dnia osiągnie poziom 1013 hPa.

 

W niedzielę czeka nas odrobinę spokojniejszy dzień. Możemy spodziewać się temperatury na poziomie do 20 stopni Celsjusza. Wiatr będzie wiał z kierunku północno zachodniego w porywach osiągając do 40 km/h. Ciśnienie wzrośnie i osiągnie poziom 1018 hPa.

 

Prognoza pogody Łowców Burz Łódzkie pojawia się w każdy piątek w radiowym Maglu ok. 9.10 i na naszym portalu.

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat